ЛУКА ЈОВИЋ НИЈЕ ХТЕО ДА УЂЕ У ИГРУ: Несвакидашња ситуација због Србина у италијанском фудбалу

18. 09. 2022. у 20:20

ЛУКА Јовић је био у центру пажње на утакмици у којој - није играо.

Youtube / AIHAM7KU

Српски нападач, који је летос стигао из Реал Мадрида у Фиорентину, не само да је остао на једном постигнутом голу ове сезоне (који је дао у победи против Кремонезеа од 3:2 још на старту првенства), већ је због начина на који је остао на клупи за резерве у утакмици са Вероном изазвао велику пажњу у Италији.

Наиме, после девет такмичарских наступа у низу на којима није дао гол, а на некима од њих је играо прилично мало (22 минута против Твентеа, па 20 против истог ривала, свега пет против Удинезеа, те 36 против РФС-а на евро-сцени), он је у четвртак у Лиги конференција добио прилику да одигра цело друго полувреме на гостовању Башакшехиру.

Није успео да помогне екипи да избегне убедљив пораз (3:0), а том приликом је добио један незгодан ударац.

Чинило се најпре да ће у недељу моћи да игра против Вероне, али га је тренер Вићенцо Италијано ипак оставио на клупи, са жељом да му шансу укаже у другом полувремену. И, када је тренутак за ту измену дошао...

Јовић је решио да ипак одседи до краја меча на клупи за резерве.

Овако је о томе обавестио јавност портал "firenzeviola":

- Врлу интересантну позадину ситуације када је замењен (стартер Фиорентине) Куаме открио је канал ДАЗН. Тренер Италијано се окренуо ка клупи и питао Јовића како се осећа, јер је хтео да га тада уведе у игру уместо Куамеа. Србин му је, међутим, одговорио да се не осећа 100 одсто спремним и да би он више волео да не улази у игру. Као резултат тога, стартег "љубичастих" је убацио свеже снаге у виду Кабрала.

Фиорентина је, иначе, победила са 2:0, а поред Јовића за њу нису играли ни повређени Миленковић, као ни Терзић који је остао на клупи. Илић и Лазовић одиграли су цео меч за Верону.

БОНУС ВИДЕО: "Делије" су се овако опростиле од Дејана Станковића

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17