"ОН ЈЕ ЛУД!" Сергеј Милинковић Савић опчинио Италију, Србин опет изводи чаролије у Серији А (ВИДЕО)

18. 09. 2022. у 15:21 >> 17:10

СЕРГЕЈ Милинковић Савић је због свог раскошног талента са правом је један од најбољих фудбалских репрезентативаца Србије, а одушевљава и у клупском шампионату Итеалије.

ОН ЈЕ ЛУД! Сергеј Милинковић Савић опчинио Италију, Србин опет изводи чаролије у Серији А (ВИДЕО)

Његов Лацио је за ову недељу имао заказано гостовање Кротонеу, а тај првенствени меч  асистенцијом је "отворио" управо српски ас.

Играо се седми  минут када је екипа из Рима организовала напад на супарничкој половини терена, Ћиро Имобиле је лопту с леве стране додао Милинковићу Савићу, а овај, на 40-ак метара од гола ривала, реаговао у свом стилу.

Док је Имобиле испрва трчао укосо, ка срцу казненог простора, Сергеј је полако кретао напред, а баш у тренутку када је главни нападач Лација скренуо улево и збунио свог чувара, Милинковић Савић је извео "лажњак" - подигао је и леву руку и десну ногу као да ће шутирати с дистане, а заправо је само савршено прецизно упутио лопту Имобилеу, који је својом кретњом већ надмудрио чувара.

После идеалног додавања, шпицу "небеско-плавих" остало је да матира голмана, што је и учинио снажним ударцем којим је лопту, благо искоса с леве стране, послао у даљи горњи угао:

Како је то Милинковић Савић мајсторски извео - погледајте и сами у снимку до ког вас води клик на ову реченицу, или у твиту који је пред вама, а који је један љубитељ италијанског фудбала описао речима "Стојим при овоме: Није имобиле добар, већ СМС (Сергеј Милинковић Савић) који га 'храни' (лоптама) на лудачки начин".

Али, на томе се српски ас није зауставио.

Након што је Имобиле у 21. минуту опет био стрелац, из пенала због играња руком, у судијској надокнади времена на крају првог дела утакмице, управо је Сергеј Милинковић Савић дао гол за 0:3 - учинио је то нашавши се на правом месту после једног одбитка, чиме је свој овосезонски учинак у Серији А увећао на пет асистенција и један погодак.

Утакмица је окончана резултатом 0:4, који је, минут након што је у 78. Милинковић Савић замењен, поставио Педро и то на асистенцију Имобилеа.

Бонус видео: Кад је у халу ушао војни оркестар, "гробари" и "делије" загрмели као један!

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45