ЗВЕЗДАШИ БЕСНИ НАПУСТИЛИ МАРАКАНУ: Првак Србије се носио с Монаком, а онда се сан претворио у ноћну мору

Александар Илић

08. 09. 2022. у 22:53 >> 22:54

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у 1. колу групе "Х" на стадиону Рајко Митић дочекали су Монако, а дуел је обиловао узбуђењима, на крају је гост славио 1:0 и то голом са пенала. Стрелац је био Емболо у 74. минуту

Иако је Монако у дуел ушао као фаворит, чак и имао прву озбиљну, тим који је процењен вишеструко више од Црвене звезде чекао је на прву прилику до 16. минута, када је Гелор Канга изгубио лопту, а пред гол Милана Борјана изашао је Мохамед Камара. Покушао је бивши фудбалер Салцбурга да пласира лопту иза леђа голмана Звезде, а она је пуком срећом по домаћина завршила иза гола.

Озбиљне проблеме по десној страни је током меча правио Осман Букари. Изборио се у 37. минуту омалени везиста за корнер, лоше је реаговао Александер Нибел, лопта је пала на главу Драговића који је није најбоље захватио, иако је био усамљен, те је она прошла крај стативе.

До Полувремена је још једном имао домаћи састав прилику да затресе мрежу ривала. Канга је повукао са своје половине, послао је лопту у простор, стигао је до ње Букари који је захитао ка голу Нибела, а његов покушај искоса зауставио је доскорашњи голман Бајерна из Минхена.

Почетак другог полувремена припао је Звезди. Пешића је заменио Ел Фарду Бен, одмах је био фаулиран близу шеснаестерца. Унео је свежину у офанзивну линију. Већ у 56. минуту извео је корнер, лопта је након неколико контаката дошла до Гелора Канге који је са велике удаљености шутирао, Нибел је лопту преусмерио таман толико да погоди пречку.

Повукао се сада гостујући тим на своју половину. Нову, до сада најбољу прилику имао је домаћин за гол. Шутирао је искоса Катаи, Нибел зауставља лопту, а гол технологија рекла је да је право на линији стао фудбал.

Уследио је шок у 72. минуту, након једне корне Срнић је оборио головина у шеснаестерцу. Пенал за Монако, показао је Харм Осмерс. Емболо је био сигуран извођач најстрожије казне.

Само шест минута касније слична ситуаицја на другој страни. Бен је ушао у продор, гурнуо је лопту у шеснаестац, Марипан га је оборио, шире руке домаћи играчи, а Осмерс показује да се игра настави.

Црвена звезда наредне недеље гостује Трабзонспору, а Монако Ференцварошу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОНАКО 0:1 (0:0)

(Емболо 74' п)

90+3' Дијата се залетео ка голу Борјана, неартикулисано је шутирао, уследила је нова контра на другој страни, Николић је додао до Ераковића, а он до Букарија. Само аут. Кулибали је млако шутирао, ништа од гола.

90+1' Бен је након прекида тукао по лопти, поново брани голман Монака.

90' Продужен је меч пет минута.

88' Ново узбуђење, првобитно је свиран још један пенал за Монако. Сада је Драговић оборио Емболоа, одмах је немачки судија показао на једанаестерац. Погледао је и ВАР снимак Осмерс, ништа од једанаестерца.

85' Желео је домаћи тим победе, нападали су, али су се гости добро бранили.

78' Бен је ушао у продор, гурнуо је лопту у шеснаестац, Марипан га је оборио, шире руке домаћи играчи, а Харм Осмерс показује да се игра настави. Слична ситуација попут оне у којој је досуђен пенал.

73' Повео је Монакон након пенала. Срнић је оборио Головина, а Емболо је стрелац

71' Имао је на додавање Канге Катаи, отварао му се Букари, а он се определио за шут. Тик изнад гола. У досадашњем периоду 12 шутева Звезде, 10 монака.

70' Врши Монако пресинг на половини Звезде, а црвено-бели за сада лако излазе на крај са притиском ривала.

Tekst potpisa

66' Покушао је Головин након корнера, млако је захватио лопту, Борјан је имао лак посао.

62' Искоса је извео Александар Катаи прекид. Шутирао је право у гол, Нибел је имао доста посла, право на линију је завршила лопта.

Посета

Званичан податак са "Маракане" је да је 40.226 гледалаца присутно утакмици на стадиону.

56' Каква шанса за Црвену звезду! Пречку је из велике удаљености погодио Канга, таман је Нибел захватио лопту толико да не заврши у мрежи.

54'' Пешић је напустио терен, ушао је Бен. Одмах је нападач фаулиран, Канга је извео прекид, само корнер за домаћина.

52' Превише простора се дозвољава играчима Монака око шеснаестерца Звезде. Имала је и Звезда одговор. Канга је проиграо Букарија, овај покушао да пронађе на средини казненог простора Катаија, а неко од дефанзиваца је таман толико променио правац лопти да је Катаи промаши.

49' Знатно мирнији наставак меча. Игра се превасходно на средини терена. Покушао је Канга да проигра Катаија, али је његов покушај лако прочитала одбрана.

46' Настављен је меч у Београду.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Крај првог полувремена. Занимљива сцена виђена је на полувремену.

Сукоб Букарија и Канге обележио заврчницу

Чини се да је након последњег судијског звиждука Гелор Канга замерио Букарију због нечега, што овом није пријало.

Букари је одгурнуо неколико саиграча и причао Габонцу како би расправили шта му није било по вољи.

Страсти су се ипак брзо смириле.

43' Букари је искористио брзину и додавање Канге, који је при додавању фаулиран. УИстакао се голман Нибел након покушаја омаленог везисте Звезде, а потом из Корнера главом је пробао и Милуновић

41' Неколико минута у којима пуну иницијативу има Монако. Нападају по левој страни, Енрике задаје доста главобоља домаћину, који се дисциплиновано брани.

37' Указала се Драговићу фантастична прилика, тукао је главом након лоше реакције Александра Нибела, поред гола пролази лопта, лепа шана за домаћина.

36' Најрасположенији је Букари у редовима домаћина, прави доста проблема по десној страни. Покушао је да прође по боку у петерац, само корнер за Звезду.

29' Уследио је краћи прекид због повреде Александра Пешића који је у покушају да дође до лопте задобио ударац у противничком шеснаестерцу. Нишлија се брзо придигао.

Бакљада и кореографија "делија"

27'  У неколико наврата пробали су играчи Монака из дубине да проиграју Александра Головина у празан простор иза леђа одбране, успевао је нападач да прође, али срећом по домаћина упућиване су му брзе лопте које нису правиле велики проблем.

23' Посед лопте за сада половичан, а ближе голу у првих 20 минута био је Монако преко Камаре, а имао је прилику и Пешић на другој страни када није на најбољи начин захватио лопту.

21' Нова контра за госте, спречио је Милуновић опасност, избацио је лопту у корнер.

20' Сада је уследио период игре у којем Звезда има лопту, све је то прилично јалово. Изабраници Милоша Милојевића покушавају изокола да пронађу простор у одбрани, али за сада је Монако на висини задатка у дефанзиви.

18' Поново је имао Борјан доста посла, сада је шутирао Фофана.

17' Срећу је сада имао Милан Борјан. Камара је изашао један на један са голманом Звезде, покушао је да пласира лопту, тик иза стативе је прозијала. Велика прилика за госте.

16' Пешић је након центаршута пробао да загради простор и створи прилику за Букарија, ипак, успева домаћин добро да реагује.

14' Црвена звезда за сада има контролу лопте и покушавају примарно да нападају дугим лоптама по десној страни. У два наврата близу је био Срнић да утрчи иза одбране, али му је утекла лопта у аут.

10' Головин је добио употребљиву лопту од Бен Једера, одлично је у срцу шеснаестерца уклизао Срнић.

8' Велика шанса за Пешића, проиграо га је Родић по левој страни, није најбоље захватио лопту Александар Пешић, одлази крај гола, а до ње долази Букари, уследио је Корнер, који домаћин није искористио.

4' Канга је у празан простор проиграо Букарија, обећавајућа ситуација, добро се бране гости. Још једном је Букари добро ушао иза леђа одбране, додао је до Срнића, брани се Монако.

2' Офанзиван Монако на старту, покушали су проигравањем у празан простор, али је одбрана Звезде добро реаговала.

1' Почела је утакмица на стадиону Рајко Митић.

Фудбалери Монака изашли су на загревање на стадион "Рајко Митић".

УОЧИ МЕЧА:

* Навијачи су у великом броју кренули на "Маракану"

Црвена звезда - Монако

Стадион: Рајко Митић

Судија: Харм Осмерс (Немачка)

Звезда: Борјан - Ераковић, Милуновић, Драговић, Родић - Саного, Срнић - Букари, Канга, Катаи - Пешић.

Монако: Нубел - Дисаси, Марипан, Бадиашил - Вандерсон, Камара, Фофана, Кајо Енрике - Головин, Бен Једер, Минамино

Најавили су из редова домаћина да очекују пун стадион и навијаче са барјацима који ће уплашити ривала.

Биће ово први сусрет српског тима и Монака. Црвена звезда је везала два ремија пред прву европску утакмицу, против Бачке тополе и Партизана, оба меча завршена су резултатом 1:1. Са друге стран, Монако је доживео шокантан пораз од Троа у Лиги 1 2:4, а потом на гостовању славио против Нице 1:0.

Кнежеви су тренутно десетопласирани са осам бодова, а Звезда у Моцарт бет Суперлиги заузима друго место, са 19 бодова, једњим мање од Новог Пазара, а такође и две утакмице мање.

Учинак Звезде против тимова из Лиге 1

Црвена звезда је први пут против француског тима играла у сезони 1990/91. Реч је о Олимпику из Марсеја који је у финалу Купа европских шампиона савладан након пенала 4:3 (0:0).  У УЕФА Купу 1998. године савладали су црвено-бели Мец у првој рунди након пенала (4:3), а потом их је Олимпик из Лиона победио у другој рунди.

У сезони 1999/2000. Српског представника савладао је Монпеље 2:3. На наредни дуел против Француза чекали су до 2005/06. када су у групи "Е" УЕФА купа играли са Стразбуром (2:2).

У другој сезони Лиге Европе 2011/12. у плеј-офу квалификација Звезда се састала са Реном који је први меч добио 1:2, а потом 4:0. Само сезону касније играла је Звезда против Бордоа, такође је елиминисана у плеј-офу, овога пута након 0:0 у првом дуелу, други је добио Бордо 2:3.

Последњи дуел против тима из Лиге један црвено-бели су одиграли 2018/19- године против Пари Сен Жермена. 6:1 француски тим први меч, а у другом су славили 1:4.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ

Тренер Звезде Милош Милојевић говорио је о два ремија пред меч против "кнежева":

– Нисам задовољан када не добијемо утакмице, али игра није била слаба. Имали смо 27 удараца и 11 оквир гола против ТСЦ-а, уз мало среће је могло да иде на 3:1 или 4:1. Не оправдавам себе, али откад је 1:1 са Партизаном неуспех на његовом стадиону? Наш највећи ривал се определио за дефанзивну оријентацију, то говори о нашој снази. Нема простора за приче о кризи. Победе нас гурају даље, свесни смо тога, али не треба да нам буде пресинг. Размишљамо само о Монаку, архивирали смо ТСЦ, рекао је Милојевић.

Он је потом говорио о тиму Монака.

– Чека нас квалитетна утакмица против јаког противника из физички захтевне лиге. Моћни су и доминантни физички, то су показали и против ПСЖ, али нису ванземаљци. Против екипа где су доминантни имају проблема. Уз дисциплину и нашу игру можемо да направимо резултат. Поштујемо Монако, не побеђује увек бољи на папиру, овде су падали већи од Монака. Потребан нам је потпуни фокус – почео је Милојевић.

РЕЧ ТРЕНЕРА МОНАКА

Тренер француског тима Филип Клеман, говорио је о окршају против српског шампиона.

– У групи имамо ривале које одликују пуни стадиони. Нема велике разлике у квалитету међу клубовима. Одгледали смо много мечева Звезде и знамо да има завидног искуства у Европи – рекао је Белгијанац.

Звезда је у резултатској кризи на последње две утакмице у првенству.

- Јавност доноси велике закључке после две утакмице. Звезда се није много променила у односу на прошлу годину у којој се добро показала.

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45