НЕСТВАРАН НАСТУП ЦРНО-БЕЛИХ: Партизан одиграо европски меч који ће се дуго памтити (ВИДЕО)

08. 09. 2022. у 16:50 >> 20:50

ПАРТИЗАН је умало био режисер чудесног преокрета. Црно-бели су у Чешкој ремизирали против Словацког 3:3 у првој утакмици Лиге конференција о којој ће се дуго причати.

Сјајан меч одигран је у месту Ухерско Храдиште. Били су изабраници Гордана Петрића близу победе и то после великог преокрета, али су поклекли у 84. минуту и имају за чим да жале.

Ништа после првих 45 минута није слутило да ће Партизан однети бод за Београд, пошто ништа није било на страни црно-белих. Два брзо примљена гола, црвени картон, ниједан шут на гол ривала...

Лош почетак првог полувремена утицао је на исход сусрета. Домаћину је само пет минута било потребно да дође до предности и то преко левог бека Калибишке. Исти играч у 20. минуту дуплирао вођство, али ту агонији гостију није био крај.

Само два минута касније Кристијан Белић је грубо стартовао на Реинберка, а судија Херви је показао директан црвено картон везисти црно-белих.

Колико је тим Гордана Петрића био инфериоран најбоље се огледа у томе да није упутио ниједан шут ка голу Нгуена у првом делу сусрета. Истина, био је бројчано слабији на терену. Занимљиво је и то да је Словацко тек у финишу првог полувремена направило први прекршај на утакмици.

А оно што се десило у другом полувремену заиста је било невероватно. Чудесан преокрет направили су гости, али среће није било да се упише тријумф. Најпре је уследио блицкриг сјајног Фусенија Дијабатеа који се играо са ривалима. Постигао је два гола у размаку од шест минута. Искористио је Партизан добру ситуацију на терену и преко Рикарда Гомеша успео да дође до предности.

Деловало је као да су играчи Словацка потценили црно-беле у другом делу сусрета. Ипак, тим из Чешке је успео да дође до ремија и то у 84. минуту када је Козак после гужве у казненом простору успео да затресе мрежу гостију и то тако што га је лопта срећно погодила и преварила Александра Поповића.

Партизан је могао и до тријумфа, али је ударац Рикарда Гомеша зауставила пречка. Остаје жал што црно-бели нису такмичење у Европи почели победом, но наступ у другом полувремену може да радује за наставак.

Црно-бели за седам дана у другој утакмици Лиге конференција дочекују Ницу, док Словацко гостује Келну.

Словацко - Партизан 3:3 (2:0)

Стадион: "Мирослава Валенти". Гледалаца: око 5.000. Судија: Роберт Харви (Ирска). Црвени картон: Белић (Партизан). Стрелци: Калабишка у 5. и 19, Козак у 83. (Словацко) - Дијабате у 47 и 53, Рикардо у 62. (Партизан).

Словацко (4-4-2): Нгуен - Реинберк (од 77. Доски), Хофман, Кадлец, Калабишка - Петржела (од 87. Шашинка), Даничек (од 76. Кохут), Хавлик, Холцер (од 67. Синјавски) - Михалик (од 67. Вешета), Козак.

Партизан (3-2-4-1): Поповић - Марковић, Саничанин, Вујачић - Урошевић, Жиковић (од 46. Андраде) - Траоре, Натхо (од 73. Филиповић), Белић, Дијабате - Рикардо.

Друго полувреме: Словацко - Партизан 3:3

90+7' - Крај утакмице!

90' - Одлучено је да се игра још четири минута.

86' - Велика прилика за Рикарда. Дијабате је прошао по левој страни, одложио је за нападача са Коморских Острва чији ударац је зауставила пречка.

84' - Партизан је несрећно примио гол. Промашио је лопту у казненом простору ривала један играч Словацког, из другог покушаја је шутирао, а лопта је на путу ка голу закачила Козак и преварила Поповића.

73' - Натхо због повреде не може да настави сусрет. Њега је заменио Александар Филиповић.

71' - Незгодно је било по Партизан. Реинберк је шутирао главо, но лопта је отишла преко гола и завршила на горњем делу мреже.

69' - Покушава Словацко да запрети, али одлично Партизан стоји на терену и недозвољава ривалу да га озбиљније угрози.

62' - Велики преокрет Партизана. Невероватно издање црно-белих у другом полувремену. Рикардо Гомеш је након одбијене лопте ухватио волеј и то слабијом левом ногом и успео је да затресе мрежу ривала.

60' - Либор Козак је шутирао главом, али то је урадио лоше и лопта је отишла високо преко гола који чува Александар Поповић.

53' - Изједначио је Партизан. Поново Дијабате. Примио је лопту на левој страни и сјајно пробио, потом је шутирао и успео да матира Нгуена. Момак из Малија игра одличан меч.

50' - Одбрану Партизана је промешао Холцер. Ушао је у казнени простор ривала, шутирао је левом ногом и био замало непрецизан.

47' - Из ничега Партизан смањује предност ривала. После корнера лопта се одбила до Дијабатеа који је из прве шутирао и успео је да савлада Нгуена који није добро реаговао у тој ситуацији. Црно-бели су из првог шута на гол успели да затресу мрежу ривала.

46' - Гордан Петрић је направио једну промену. Марка Живковића је заменио везиста Патрик Андраде.

Прво полувреме: Словацко - Партизан 2:0

Лоше је Партизан одиграо први део меча. Црно-бели су рано примили први гол, а онда је убрзо стигао и други. Да ствар за госте буде још гора Кристијан Белић је зарадио и директан црвени картон у 22. минуту. Било како било, изабраници Гордана Петрића су у тешкој ситуацији у Чешкој.

45+2' - Крај првог полувремена.

42' - Занимљиво. Тек у 42. минуту играчи домаћег тима направили су први прекршај на утакмици.

36' - Већ пети корнер је извео Словацко, али сада није било опасности по гол гостију. Црно-бели тешко успевају да пребаце тежиште на половину ривала, то је и разумљиво с обзиром на то да имају играча мање у пољу.

29' - Још једну добру прилику пропустили су играчи домаћег тима. Михалик је из близине шутирао главом, али није добро захватио лопту и она је отишла поред гола.

22' - У нокдауну је Партизан. Кристијан Белић је грубо стартовао на Реинберка, а судија Херви је везисти црно-белих показао директан црвени картон, па Београђани меч настављају са десеторицом.

20' - Словацко је дуплирао предност. Домаћи су извели трећи корнер, после којег је један играч домаћих, а лопта се од стативе одбила до Калабишке који је спровео у празну мрежу. Био је то његов други гол на мечу.

17' - Постигао је тим Гордана Петрића гол, али он је оправдано поништен пошто је Бибарс Натхо био у офсајду.

16' - Партизан покушава да игра, да кроз посед дође до гола ривала, но ривал добро стоји за сада на терену, па нема претње по гол Нгујена.

11' - Још један опасан напад домаћег тима. Ипак, у последњи час је потенцијалних 2:0 спречио Марковић који је добро блокирао ударац Холцера.

9' - Могло је ово да буде опасно по Словацко. Натхо је послао оштру лопту по земљи, Рикардо је кренуо ка њој, али је голман чешког клуба био бржи и покупио ју је.

5' - Губи Партизан! Дуго је трајао напад домаће екипе, а Калабишка је унео лопту у средину и сјајним ударцем левом ногом са неких 17 метара матирао Поповића.

2' - Први опасан напад на утакмици. Играчи Словацког су пробили по левој страни, аил Марковић је добро реаговао у казненом простору Партизана и избио је лпоту у корнер.

1' - Почела је нова европска сезона црно-белих из Ухерског Храдишта у Чешкој.

Уочи меча:

Црно-бели су у одличном расположењу дошли у Чешку, после најубедљивије победе ове сезоне. Нема сумње да је тим Гордана Петрића квалитетнији, али то треба да се покаже на терену.

Словацко такође може да се похвали добрим резултатом за викенд. На свом терену је остао непоражен против великана Славије из Прага (1:1).

Партизан ће на овој утакмици бити ослабљен. У Београду су остали Квинси Мениг, Александар Лутовац и Андрија Павловић. Ипак, црно-бели имају доста квалитета у саставу да могу са позитивним резултатом да се врате у Београд.

Подсетимо, у другом мечу ове групе у Француској Ница дочекује Келн (18.45).

Састави:

Словацко (4-4-2): Нгујен - Реинберк, Хофман, Кадлец, Калабишка - Петржела, Даничек, Хавлик, Холцер - Михалик, Козак.

Партизан (3-2-4-1): Поповић - Марковић, Саничанин, Вујачић - Урошевић, Жиковић - Траоре, Натхо, Белић, Дијабате - Рикардо.

БОНУС ВИДЕО: Петрић: Момци су показали да нису заборавили да играју фудбал

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00