МИТРОВИЋ ТО НИЈЕ НИ САЊАО: Прошлог викенда головима шокирао моћни Ливерпул, а сада у Премијер лиги уради - ово (ВИДЕО)

13. 08. 2022. у 17:55

АЛЕКСАНДАР Митровић обележио је и меч Вулверхемптон - Фулам, али не баш као што је то урадио против Ливерпула, на почетку нове сезоне Премијер лиге.

Твитер / K_Dupey

Подсетимо, рекордер српске репрезентације по броју голова у дресу националног тима дао је у претходној сезони Чемпионшипа чак 43 поготка на 44 одиграна меча, затим је са "терором" ривала на Острву наставио минуле суботе јер је Ливерпулу двапут затресао мрежу, али је против "Вулвса" остао разочаран.

Против тима који је шампионат почео поразом од Лидса (2:1), Митровићев Фулам је важио за благог фаворита, иако гост и... био је на корак од победе.

Играо се 81. минут када је арбитар Брукс досудио пенал за гостујућу екипу, лопту је на белу тачку наместио Александар Митровића, али...

... голман Жозе Са му је једанаестерац одбранио.

Остало је тада 0:0, а тим резултатом је и завршен меч на стадиону "Молино", иако се играло малтене десет минута судијске надокнаде у другом полувремену.

Подсетимо, Александар Митровић је у 1. колу Премијер лиге један од голова Ливерпулу управо дао из пенала, но овога пута то није успео.

У каријери је досад дао 22 гола из једанаестераца, а ове суботе је остварио девети промашај - први од 28. августа 2021. у победи над Стоуком од 3:0 у Чемпионшипу.

У Премијер лиги је, откад је први пут заиграо у њој, 2015. године, извео до данас седам пенала, а ово му је био тек други промашај. И то први такав кикс од 18. октобра 2020. када му је, у ремију (1:1) на гостовању Шефилд јунајтеду, једанаестерац одбранио садашњи голман Арсенала Арон Ремсдејл.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17