НИЈЕ ОВО НИ САЊАО: Душан Тадић и почетак сезоне који се претворио у ноћну мору

30. 07. 2022. у 22:15

ДУШАН Тадић је почетак нове клупске сезоне, у коју је ушао као капитен Ајакса, сигурно замишљао другачије него што је то био случај ове суботе.

Twitter / AFC Ajax

Капитен фудбалске репрезентације Србије, а и амстердамских "копљаника", водио је своју екипу против великог ривала, ПСВ-а, у Суперкупу Холандије, а доживео прилично тежак пораз - 3:5.

Испрва је све деловало одлично и по Тадића и по Ајакс, који је повео голом Бергвијна у 15. минуту и прилично добро играо, али...

Већ до краја полувремена (у коме су "севале варнице" у неколико наврата, а једном се и Србин нашао у великом метежу) ПСВ је преокренуо резултат.

Погоци Тила у 32. и 45. минуту највили су какав би могао да буде и коначан исход овог дуела, што није спречило ни изједначење Ентонија девет минута по повратку екипа из свлачионица.

Јер, најпре гол Гакпоа у 65, па трећи Тилов, у 69. минуту, донели су два разлике екипи из Ајндховена, која је само на кратко била уздмрана када Кудус смањио на 3:4 у 72.

Наиме, Ајаксов новајлија из Ренџерса, Келвин Баси, недуго по уласку у игру добио је директан црвени картон, па је последњих 14 минута Тадићева екипа играла с десеторицом. Највећи ривал је тај поклон искористио да постигне још један гол, а стрелац је био Симонс у судијској надокнади времена.

На све то, игра "копљаника" се прилично распала, па су се навијачи пред крај меча питали да ли је то Душан Тадић и званично прешао у одбрану, јер су га управо на таквим позицијама виђали у завршници утакмице.

На крају је српски ас добио и жути картон, у осмом минуту судијске надокнаде времена, јер је превише бурно реаговао на једну одлуку арбитра, што му овај није опростио.

Било како било, ово је ипак само један меч, па ма колико пет примљених голова од највећег ривала умело да боли, нема сумње да ће и Ајакс, и Тадић, и поред чињенице да су остали без неколико важних шрафова (укључујући и тренера, који је преузео Манчестер јунајтед) бацити све карте на тражење решења како би се вратили на шампионске стазе.

БОНУС ВИДЕО: Кад су навијачи Ренџерса у колони аутобуса кренули кроз Београд на Маракану

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17