НЕ ИДЕ БЕЗ ШПИЦА: Црвена звезда доживела први пораз у Словенији

З. ЋОРОВИЋ

30. 06. 2022. у 20:27

МНОГО се мучи Црвена звезда да постигне гол. То је показала и трећа узастопна пријатељска утакмица на припремамама у Словенији, у којој су црвено-бели доживели непријатан пораз од Копра – 0:1 (0:0).

Сигурно тренеру црвено-белих смета што његов најјачи састав ни у једном првом полувремену, на сва та три меча, није успео да постигне гол, па је противник кажњавао промашаје и увек долазио у вођство. Станковић јуче није могао да рачуна на главне нападаче Охија и Павкова због повреда, али ни то није оправдање за смушену и немаштовиту офанзиву. Катаи је играо на позиције "лажне деветке", а друштво у нападу су му правили Иванић и Букари. Није се овај трио претерано трудио по врућем времену да намучи противничку одбрану.

Иванић се обрукао у 29. минуту, када са пет метара, сам као дух није умео да матира голмана Копра. Звезда је имала апсолутну доминацију против вицешампиона Словеније и освајача купа, само што то није умела да је наплати у првих 45 минута. Срнић и Кангва још су запретили ударцима са двадестетак метара, без успеха.

Копар је из прве полуприлике показао Београђанима како се постиже погодак.  У 51. Котник је са око 25 метара изненадио Борјана и погодио десни углић његовог гола. Овога пута, Станковићу нису помогли ни резервисти, до краја је створено мало прилика, па је ово издање подсетило на   неколико јалових из прошле сезоне, због којих је Звезда замало остала без титуле.

Црвена звезда: Борјан (од 66. Поповић) – Пичини (од 84. Бакајоко), Ераковић, Драговић (од 84 Лековић), Родић (од 46. Гобељић) – Саного (од 16. Срнић), Канга (од 60. Николић), Кангва (од 46. Мустафа) – Иванић (од 84. Живковић), Букари (од 46. Бен), Катаи (од 66. Лучић).

Зенит за крај

ЦРВЕНА звезда је одиграла три пријатељске утакмице на припремама у Словенији са тамошњим прволигашима. Пре јучерашњег пораза , остварен је тријуимф против екипе Брава (2:1) и реми са Домжалама (1:1).  Црвено-беле чека генерална проба пред нову сезону чека у недељу 3. јула, против првака Русије Зенита у Сочију.

БОНУС ВИДЕО: Играчи Црвене звезде отпутовали на припреме у Словенију

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01