ОПОМЕНА ЗА ЗВЕЗДУ: Букари очарао, Лучићев првенац, црвено-бели доминирали у Словенији, али недовољно за победу

27. 06. 2022. у 20:59 >> 20:56

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у склопу примпрема за изалазак на европску сцену одмерили су снаге у пријатељској утакмици са екипом Домжала, а коначан резултат био је 1:1.

Меч у Словенији стратег актуелног шампиона Србије, Дејан Станоковић започео је у практично најјачем саставу који има на располагању. После победе над екипом Брава од 2:1, црвено-бели су у нешто мирнијем ритму ушли у други припремни меч.

Данас су у дресу београдског великана дебитовала нова појачања Кангва и Букари и управо је тај двојац био најагилнији и обележио уводни период првог полувремена, док је најбољу прилику пропустио Милан Павков. У десетом минуту неометана зицер шанса за голгетера, али лопта је прошла поред стативе, казна је стигла убрзо.

Српски тим није валоризовао најбољу прилику па је право ниоткуда Иван Дурдов успео да савлада Милана Борјана и донесе предност словеначком тиму. Он је искористио неспоразум у комуникацији Звездине одбране и нашао се иза леђа Александра Драговића, главом поставивши коначан резултат пре одласка на одмор.

Дејан Станковић освежио је своје редове па су Секу Саного и Ибрахим Мустафа добили шансу већ на старту другог дела, а терен су напустили Гелор Канга и Осман Букари.

Тим из Љутице Богдана наставио је да доминира, држи посед, али је организовани бедем данашљег ривала био непробојан све до 87. минута.

Славољуб Срнић се нашао у изгледној прилици, међутим несебично је одложио лопту младом Лучићу, који ју је мирно примио и затресао мрежу, за свој првенац.

Момак који је претходну годину провео у Првој лиги Србије на позајмици у ИМТ-у, поставио је коначних 1:1 и показао да би могао да се нађе у плановима Дејана Станковића.

Следећи противник биће тим Копра, што ће по реномеу клуба бити и најозбиљнија провера за београдски тим.

Након тога, екипа ће наставити да тренери у Словенији, а потом ће уследити пријатељска утакмица у Сочију, против моћног Зенита.

БОНУС ВИДЕО: Влаховић нови рекордер - пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45