ПАРТИЗАН ДОБИО РАДНИЧКИ, АЛИ... Луда утакмица у Хумској, титула остала изван домашаја (ФОТО)

А. Илић

22. 05. 2022. у 20:34 >> 20:34

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су Раднички из Ниша 2:0 (1:0) у 37. колу Суперлиге Србије, а меч у Хумској обиловао је тензијама и набојом. Стрелци су били Гомеш са "беле тачке" и Јамкам , који је постигао ауто-гол

Партизан је боље отворио меч против расположеног ривала, нападали су домаћи у уводу, Мениг, Марковић и Гомеш задавали су доста посла Нишлијама, а расположен је био Никола Дробњак, голман Нишлија.

Ипак у завршници полувремена виђене су чарке на терену и доста тензија. Оба тима имала су велики улог, Партизан титулу, Раднички излазак у Европу. ТО се на крају пренело на терен.

Након интервенције Вујадиновић је играо руком, а ВАР је показао пенал, Стефановић је притом искључио Александра Јовановића, члана стручног штаба Нишлија.

Прецизан је у другом минуту надокнаде првог полувремена био Рикардо Гомеш, а последица тог једанаестерца био је прекид, негодовали су гости, а Стефановић је тада искључио Лазара Арсића, показавши други црвени картон Нишлијама.

Мениг је у 67. минуту упутио центаршут а Јамкам је нехотице послао лопту у мрежу Радничког за 2:0.

У наставку меча спао је ритам игре. Нишки тим није имао снаге за више, а црно-бели били су задовољни учињеним.

Раднички је сезону завршио на четвртој позицији, играће у Лиги Конференција, док Партизан чека Лига Европе, где ће од трећег кола почети квалификације.

Како је текао меч Партизана и Радничког читајте у наставку:

Партизан - Раднички Ниш, 2:0

(Рикардо 45+2п, Јамкам 67')

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90' Три минута надокнаде играће се у Хумској.

86' Наместио се Јојић на ударац, преко гола је шутирао.

85' Повредио се сада голман Радничког Никола Дробњак, уследио је још један прекид.

75' Спао је у наставку меча ритам игре. Партизан је био задовољан учињеним, а Раднички није имао снаге за више.

67' Јамкам је након центаршута спровео лопту у своју мрежу.

62' Организовано се брани за сада десетковани Раднички, напада домаћин.

57' Стефан Митровић је прошао Милетића, није успео да савлада Стевановића.

54' Милетић је одлично реаговао након прекида, тукао је преко гола.

53' Повукао је Аксентијевић Јовића у шеснаестерцу Нишлија, Стефановић не реагује, нема пенала. Након те акције само корнер за црно-беле.

50' Напаеда Партизан и у другом полувремену. За сада Дробњак нема много посла.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+9' Риклардо је имао добру прилику, Дробњака је ухватио на лошој нози, али је неко од дефанзиваца упетерцу реаговао адекватно.

45+8' Након расправе и међу играчима, и оних са судијама коначно је меч настављен.

45+7 - Меч се не наставља, превише тензија у Хумској...

45+3 Лазар Арсић је добио директан црвени картон због приговора.

45+2' Рикардо је узео лопту, прочитао је Дробњак страну, али више није могао.

45' Продужен је меч пет минута, а домаћи тим још једном тражи пенал. Вујадиновић је у шеснаестерцу након ударца Јевтовића главом, Вујадиновић је руком играо - пенал, показује Вар.

43' Превише је хтео Лазар Марковић, нанизао неколико играча Радничког, али је на крају заустављен, потом Терзић касни на центаршут Здјелара, а Дробњак хвата ту лопту.

41' Стефан Митровић је покушао волејем да шутне, спетљао се у шеснаестерцу Партизана играч гостију.

35' Велика бура у Хумској, доста тензија на обе стране, а Стефановић је црвени картон показао члану стручног штаба Нишлија Александру Јовановићу.

28' Лазар Марковић је изашао сам пред Дробњака, а пре него што је успео да шутира, искусни Вујадиновић отклонио је опасност. Након корнера пао је Рикардо на земљу, захтевао је Станојевић пенал.

23' Сада је Митровић извукао "дебљи крај", натрчао је неопрезно на њега Александар Митровић, у афекту је Радослав Батак улетео у терен, добио је жути картон, као и Саво Павићевић, али и Миљковић.

20' помало неопрезан старт Стефана Митровића над Јевтовићем, тинејџер клуба са југа Србије добио је први жути картон на мечу.

14' Неопрезно је реаговао Јамкам у свом шеснаестерцу, послао је лопту у корнер, а могла је да заврши и у голу Нишлија.

12' Контру је имао Раднички, два на један изашао је Месаревић сам, спетљао се и изгубио лопту. На другој страни Гомеш је повукао контру, Мениг лоше реагује.

10' Прецизно и по земљи шутирао је Александар Ковачевић, Стевановић је имао лак плен у својим рукама.

9' Солидан центаршут Митровића, Јевтовић реагује у шеснаестерцу црно-белих. Први корнер за Раднички.

7' Два корнера за црно-беле, извео их је Терзић, организовано се "Реал са Нишаве" брани у уводу меча.

3' Пао је Рикардо у шеснаестерцу Нишлија, судија Стефановић одмахује руком - нема пенала.

2' Лазар Марковић је имао одличну прилику. Одмах на старту меча распалио је по лопти. Брани Марко Дробњак, момак који вечерас на голу мења Филипа Дујмовића.

1' утакмица у Хумској је почела. Игра се пред неколико хиљада навијача. Доста празних места на стадиону.

Уочи меча

Партизан - Раднички Ниш

Стадион: Стадион Партизана

Судија: Милан Стефановић

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Миљковић, Милетић, Вујачић, Урошевић – Здјелар, Јевтовић – Терзић, Марковић, Мениг – Рикардо.

РАДНИЧКИ (4-2-3-1): Дробњак – Аксентијевић, Вујадиновић, Млађовић, Јамкам – Ковачевић, Месаровић – Арсић, Јовановић, Митровић – Касалица.

Играчи Партизана, Александар Миљковић, Рикардо Гомеш и Саша Здјелар пред меч ће на терен изаћи са децом и члановима породица.

Имајући у виду да је Звезди довољан и нерешен резултат да би освојила пету узастопну титулу, а тај меч пратите у посебном извештају... Партизан мора да савлада Раднички и да се нада победи Вождовца на Маракани како би се навијачко славље преселило из Љутице Богдана у Хумску.

Партизан је отворио капије за навијаче како би на тај начин помогао изабраницима Александра Станојевића да ношени подршком навијача дођу до преокрета на табели.

Последњи пут овакав епилог на табели Суперлиге гледали смо 2017. године, такође су Црвена звезда и Вождовац играли одлучујући меч, славио је тим са Душановца, а тада су пулени Марка Николића подигли трофеј.

Раднички из Ниша има свој циљ, у Хумској желе бод како би као четвртопласирани тим на табели изабраници Радослава Батака играли у Лиги конференција.

Раднички НИш је 26. 10 последњи пут, у Нишу, под вођством Милана Ђуричића савладао Партизан (1:0), а након тога црно-бели су везали три победе и то без примљеног гола уз гол разлику 8:0.

Реч тренера

- Последња утакмица у нашем првенству, математички још имамо шансу за титулу, тако се спремамо, тако смо и мотивисани. Не очекујем дефанзиван Раднички, није лако да се вратиш у игру кад примиш гол. Очекујем мотивисан Раднички, играју утакмицу која може да им значи пласман у Европу, али и ми смо мотивисани- изјавио је Александар  Станојевић.

Пет година раније, тријумф Вождовца над Црвеном звездом је отворио врата Партизану да освоји титулу. Да ли ћемо видети још једну сензацију, било је питање упућено Станојевићу, подсећајући на историјско "клизање" Црвене звезде против екипе која долази овог викенда на "Маракану".

- Не верујем у тако неке ствари, везане за то да историја има утицај. Верујем да свака екипа може да приреди изненађење, поготово Вождовац, који има један специфичан стил игре, увек могу да изненаде, није да верујем у то искрено, али се надам - каже Станојевић.

Шеф стручног штаба Нишлија Радослав Батак верује у своју екипу пред одлучујућих 90 минута у сезони.

–Дошли смо до циљне равнине и сада треба да направимо завршни корак у утакмици која је за нас једно велико финале. Сами се питамо, а то смо и желели. Тај корак неће бити лак, најтежи је могући, али нама наду нико не може да одузме. Партизан је ове сезоне био прилично убедљив, ретко је губио бодове, али да није немогуће остати непоражен на његовом стадиону показали су Пролетер и Напредак. Морамо бити фокусирани, морамо да гледамо само себе и како да узмемо макар тај један бод. Резултат из Бачке Тополе нас неће занимати док буде трајала утакмица

Бонус видео: Навијачи Олимпијакоса не стају и када њихови љубимци губе