ЧУДО НАД ЧУДИМА! Македонци нокаутирали Италију, "азури" остали без Мундијала

А. Илић

24. 03. 2022. у 23:00 >> 23:30

КАКАВ бараж за Светско првенство у фудбалу! Многи су се најпре чудили како се Португалци муче против Турске, јер су умало испустили два гола предности (ривал је имао и пенал, пре коначних 3:1), али највеће чудо приредила је Северна Македонија која је усред Италије савладала Азуре са 1:0 голом у судијској надокнади времена.

ЧУДО НАД ЧУДИМА! Македонци нокаутирали Италију, азури остали без Мундијала

Можда већина италијанских фудбалера није знала ко је Александар Трајковски док није заиграла против њега у полуфиналу мундијалског баража, али Александар Трајковски је добро знао и где је и против кога игра.

Овај 29-годишњак је четири године наступао управо на стадиону Ренцо Барбера у Палерму, пре него што је 2019. отишао у Мајорку, а одатле у Алборг, да би се "скрасио" у Саудијској Арабији, у екипи Ал Феихе. Али, Палермо му је остао у срцу.

После овог бараж-меча, памтиће га вечно.

Јер, управо је Александар Трајковски, човек који је као члан Палерма поломио ногу, у Палерму пресудио у 92. минуту великој фудбалској сили, Италији. Истина, сили која ће, после претходног Мундијала, пропустити и шампионат света у Катару, али, и даље, фудбалски моћној. Не и довољно моћној да спречи сензацију репрезентације Северне Македоније - иако су "азури" на овом мечу имали чак 32 шута (само четири у оквир гола), а ривал укупно четири.

Наше комшије су показале да победа коју су не тако давно извојевали против Немачке није случајна, а не само да су пружили пуленима Роберта Манчинија добар отпор и били равноправан ривал, већ су их на крају и савладали.

Ипак, чинило се да ће бити другачије.

Доменико Берарди је након 20. минута игре имао прву озбиљнију шансу. Покушао је, а ударац му је изблокиран, одмах после Ћиро Имобиле је опробао шут, али је и он био блокиран.

Играо се 30. минут када је Берарди имао велику прилику у шеснаестерцу Северне Македоније, а Столе Димитриевски му одлично одбранио шут.

До полувремена је запретио још Ћиро Имобиле, који је још једном био изблокиран.

У другом полувремену доста више узбуђења је виђено на стадиону Рензо Барбера у Палерму.

Берардију није било "добро вече", јер јее у 58. минуту промашио цео гол. Примио је добру лопту у шеснаестерцу, а онда ју је послао изнад гола. Фудбалер Сасуола имао је још две добре прилике, али је оба пута Димитријевски изашао као победник.

У 79. минуту Ђакомо Распадори је са ивице шеснаестерца распалио по лопти, али је био непрецизан, а онда, када су сви очекивали продужетке - сензација.

У трећем минуту надокнаде Александар Трајковски је казнио све промашаје ривала, распалио је по лопти из велике удаљености, Ђанлуиђи Донарума могао је само да испрати погледом улазак лопте у мрежу - 0:1.

Италија ће тако пропустити друго Светско првенство у низу, док ће екипа Македоније играти у финалу са Португалијом на Драгау.

Португалци бољи, али имали много среће

Србија је послала у бараж за Светско првенство екипу Португалије, те су све очи фудбалског света биле упрте у дуел на Драгау, где су Кристијано Роналдо и другови  победили Турску с 3:1, али после много узбуђења.

Домаћин је одлично започео дуел. Прву праву прилику имао је Диого Жота, а ас Ливерпула имао је за чиме да жали јер је лопта након прекида прошла тик изнад пречке. Отавио се четири минута касније након одбитка потрудио да домаћим навијачима донесе радост и предност од 1:0.

Тек у 21. минуту Ченгиз ундер је имао шансу да затресе мрежу Диога Коште. Голман домаћих одлично је реаговао на његов покушај.

Жота је у 42. минуту имао више среће, након одличног центаршута био је највиши у скоку и домаћим навијачима донео је велико олакшање.

Ченгиз Ундере је одлично наместио лопту Бураку Јилмазу, који је шутем изблиза оставио Кошту беспомоћног, а у меч поново увео неизвесност.

Стрелац првог гола за Португалце, Отавио је у 75. минуту покушао из петерца главом да реши коначно питање победника - но, тик крај стативе отишла је лопта.

Бурак Јилмаз је у 85. минуту имао прилику да уведе меч у продужетке. Лоше је извео пенал, те лопта одлази високо изнад пречке. Биле је то велика, највећа прилика за госте на Драгау, али је притисак учинио своје.

Казнио је Матеус Нуњез промашај Јилмаза у судијској надокнади времена за коначних 3:1 на "Драгау" и пролазак Португалаца у финале своје бараж-групе, у којој ће се састати са сензацијом из Северне Македоније.

Велшане носио Бејл, Швеђани кроз продужетке до победе

Велшани су, са друге стране, елиминисали Аустријанце победом од 2:1. Гарет Бејл можда не игра у Реалу као што би волео, или бар дуго то хтео, али је зато головима у 25. и 51. минуту нокаутирао Аустријанце, који су до утешног поготка дошли аутоголом Дејвиса у 65. минуту, али даље од тога нису могли. Ривал Велшана ће бити победник меча Шкотска - Украјина, који је до даљњег одложен.

Последњи који су у своје финале баража прошли су Швеђани, који су елиминисали Чехе голом резервисте кваисона у петом минуту другог продужетка - 1:0.

Швеђани ће у последњој борби за Мундијал моћи да рачунају и на Златана Ибрахимовића, а играће у Солни, граду у коме су остварили десет узастопних победа. Ривал ће им бити Пољаци, које су ФИФА и УЕФА "частили" полуфиналним проласком тако што су избацили Русију из такмичења, због дешавања у Украјини.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01