МОМЧЕ, ПАМЕТ У ГЛАВУ: Душан Влаховић играо "на кашичицу", тренер Јувентуса имао шта да му замери

ДУШАН Влаховић је ових дана једна од највећих фудбалских тема у италијанској фудбалској јавности.

МОМЧЕ, ПАМЕТ У ГЛАВУ: Душан Влаховић играо на кашичицу, тренер Јувентуса имао шта да му замери

Tanjug/AP

Наравно, то и не чуди: остварио је недавно нешто што Италија не памти - одмах по преласку у другу екипу проглашен је за играча месеца од стране својих колега, из Удружења фудбалера у Италији.

Али, у суботу се десило нешто што можда и није очекивао.

Наиме, иако је донекле логична била одлука тренера Јувентуса Масимилијана Алегрија да српског голгетера одмори пред меч Лиге шампиона са Виљареалом, па Влаховића није уврстио међу стартере за првенствени меч са Сампдоријом, то што је наш интернационалац ушао у игру у последњих 25 минута није спречило шефа стручног штаба да упути и једну малу критику.

Масимилијано Алегри, тренер Јувентус / Фото: АП

Када се меч завршио, а Јувентус је победио са 1:3 (повео је аутоголом Јошиде у 23. минуту, двоструки стрелац је био Мората - у 34. и 88. минуту, док је за домаћина из Ђенове погодак постигао Сабири, у 84, и то након што је Кандрева прокоцкао пенал десет минура раније), Алегри је овако одговорио на питање како му се чинила Влаховићева игра:

- Најпре морам да кажем да смо ми, технички посматрано, одиграли добро, али морамо да се поправимо када се ради о контролисању дешавања на утакмици. То је нарочито видљиво било у другом полувремену. На пример, Влаховић је добро одиграо када је ушао, али он увек иде право ка голу ривала, а нама је, ето, било потребно да мало примиримо игру и схватимо какав је тренутак у питању и како (боље) можемо да нанесемо штету супарнику. Оно што је, ипак, најважније, консолидовали смо се на четвртој позицији, па сада можемо на најбољи начин да се припремимо за утакмицу која нас чека у среду, рекао је Масимилијано Алегри.

Душан Влаховић и Јувентус - статистика

Млади Србин тренутно са 20 погодака дели прво место када су у питању најбољи стрелци италијанског шампионата, јер је исто голова колико и Душан Влаховић постигао и вођа Лација, Ћиро Имобиле.