ДА ЛИ ЈЕ БИО ПЕНАЛ ЗА ПАРТИЗАН? Огласио се судијски експерт и разрешио дилему

07. 03. 2022. у 08:35

МНОГО буре је у српском фудбалу подигла јучерашња утакмица између Спартака и Партизана.

Меч у Суботици је решен са беле тачке у 84. минуту, када је Бибрас Натхо био прецизан. А пет минута пре тога Алекса Ђурасовић је у казненом простору стартовао на Немању Јовића.

Главни судија Лазар Лукић је био близу, али је показао да се игра настави. Ипак, после једног минута су га звали из ВАР собе да погледа снимак. Лукић је после прегледа показао на белу тачку.

Недуго после утакмице огласили су се из Црвене звезде оштрим саопштењем. Врло брзо је стигао и одговор из Хумске, а наставило се другим саопштењем из Љутице Богдана... Нема краја препуцавањима вечитих, а ево шта каже бивши фудбалски судија Рака Ђуровић о пеналу у Суботици.

- Има елемената за казнени ударац. Играч Партизана је склонио лопту у страну, а фудбалер Спартака је закаснио – рекао је Ђуровић за МаxБет спорт да је ипак једанаестерац постојао.

Тек после једног минута су реаговали из ВАР собе, а Лукић је спорну ситуацију анализирао више од једног минута. То је оно што нервира Ђуровића.

– ВАР соба није ту само због декорације. Када год се догодило нешто овако критично, онда ВАР служи за манипулацију и злоупотребу. Судија је први требало да види да је прекршај за казнени ударац јер је био удаљен само неколико метара. После тога је требало брже да реагује.

Ђуровић истиче да многи беже од одговорности кад су у питању вечити ривали.

– Од одговорности су бежали главни судија и из ВАР собе. Када доносе одлуке које се тичу Црвене звезде и Партизана, судије не размишљају о својој одлуци него да ли је то опасно по њега. У конкретном случају се гледа само нога. Не треба ни други снимак, већ се одмах пресуђује. Овакав начин доношења одлуке код свих навијача и гледалаца доводи у сумњу регуларност такмичења – закључио је Ђуровић.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00