РОНАЛДО ЈЕ БОГ МАНЧЕСТЕРА: Јунајтед славио након преокрета, убедљив Челси, ВАР поништио два гола Бајерна (ВИДЕО)

А. Илић

20. 10. 2021. у 22:54

МАНЧЕСТЕР јунајтед је славио против Аталанте након фантастичног преокрета (3:2), Челси је славио 4:0 против Малмеа, а Бајерну су поништена два гола, то Баварце није спречило да дођу до убедљиве победе.

Испала је комплетна задња линија Аталанте у 3. минуту, Рашфорд је пробио, али је репрезентативац Енглеске био непрецизан. Таман када су се навијачи надали да је "гол у вадуху" уследио је шок на Олд Трафорду у 15. минуту. Јосип Иличић одлично је проиграо Марија Пашалића који је имао лак посао испред Скота Мектоминеја да проследи лопту у мрежу Де Хее.

Добар напад Јунајтеда виђен је четири минута касније. Кристијано Роналдо проиграо је Фреда, а ударац Бразилца зауставио је Мусо. Очекивано, преузео је Јунајтед иницијативу.

Након корнера у 29. минуту највиши у скоку био је Демирал који је искористио инертну одбрану и након комичне одбране Харија Мегвајера. Турчин увећава преност "богиње из Бергама" на 2:0. Од старта су расположени за игру били португалци Бруно Фернандеш и Кристијано Роналдо али у првом полувремену нису имали расположене саиграче који би их пратили на терену.

Добро се кретао Бруно Фернандеш, то је отворило простор Фреду, који је могао да проигра усамљеног Роналда, ипак одлучио се за ударац, промашио је гол. Рашфорд је имао највећу прилику на мечу у 1. минуту надокнаде првог полувремена, лоше је реаговала одбрана Аталанте, а крилни фудбалер Јунајтеда није искористио кикс Демирала, погодио је пречку.

Кристијано Роналдо је имао на почетку другог полувремена велику прилику да смањи заостатак. Ипак, Мусо се одлично поставио и успео да заустави његов ударац.

Поклекла је одбрана Аталанте, а Маркус Рашфорд се искупио за промашај из првог полувремена. Погрешили су гости, лопту је на центру добио Бруно Фернандеш и фантастично је проиграо Енглеза за 2:1. Занимљиво је да је ово био 300. гол Јунајтеда под Оле Гунар Солскеровом командом

Гол је био ветар у леђа домаћим играчима који су након тога били у налету. Мектоминеј је имао изгледну прилику у 57. минуту, овога пута Италијане је спасла статива. Тотална офанзива Манчестера је уследила, још једном је покушао Роналдо, одлично чита његове покушаје Мусо који је фантастичном парадом успео да отклони опасност.

Увео је Солскер у 67. минуту Единсона Каванија и Пола Погбу. Домаћи су по сваку цену желели да дођу до гола.

Ипак уследила је прилика на другој страни терена. Шутирао је Запата, одлично је реаговао Де Хеа, а потом је снажну лопту послао и Малиновски, а Шпанац у 72. минуту успева да два пута сачува свој гол. Хари Мегвајер је у 74. минуту био у изгледној прилици, добро реагује голман гостију.

Ипак, у 75. минуту након корнера Мегвајер успева да се искупи, поравнао је резултат. Лоше је реаговала тима из Бергама, лопта је пала испред капитена домаћег тима који користи прилику за гол

До потпуног преокрета дошао је у 82. минута Манчестер јунајтед, одлично је Лук Шо проиграо Роналда, а Португалац је доказао још једном да је у одличној форми.

Занимљив меч одиграли су Бенфика и Бајерн. Гости су до победе дошли у завршници и то голом Лироја Санеа након фантастичног слободњака. У првом полувремену поништен је гол Роберту Ледвандовском, због играња руком да би вар само 9 минута касније због офсајда поништио и гол Томаса Милера. На 2:0 увећао је Евертон аутоголом. Како то обично бива, убацила је екипа немачког шампиона у "пету" брзину, те су у завршници Левандовски и Санеа у 85. минуту поставили коначних 4:0.

Челси је доминирао против Малмеа, а Вељко Бирманчевић је у поразу 4:0 замењен почетком другог полувремена.

Енглески тим до вођства је дошао у 9. минуту, Тијаго Силва проналази Андреаса Kристенсена коме није било тешко да затресе мрежу. Био је то први његов гол за Челси у 137 дуела,а само минут раније Ромелу Лукаку је имао велику прилику, а Јохан Далин брани.

Ласе Ниелсен био је агресиван над Ромелу Лукакуом, а Франсоа Летексиер је показао на "белу тачку. Прецизан је био Жоржињо са беле тачке.

Изашао је на почетку другог полувремена Вељко Бирманчевић из игре, а Челси је наставио у истом темпу. Хадсон Одои је добро проиграо Каи Хавертца, а Немац још једном увећава предност тима Томаса Тухела.  Ерик Ларсон је направио грешку у свом шеснаестерцу, а пенал користи Жоржињо.

Јанг Бојс дочекао је Виљареал, шпански тим је у првом полувремену решио питање победника.

До гола су дошли поготком Џеремија Пина ког је одлично проиграо Алфонсо Перез. Десет минута касније Џерард Морено увећао је предност "жуте подморнице".

Ипак, Јанг Бојси у 77. минуту смањују заостатак голом Елиа. Тај погодак као да је изнервирао шпански састав, те до краја долазе играчи Виљареала до убедљивих 4:1. Морено је био стрелац у 89. минуту, а Чукуезе у 92. за убедљиву победу Шпанаца

Лил - Севиља, одиграли су меч без голова.

Док је Јувентус савладао Зенит голом Кулушевског у 89. минуту

Нешто раније Барселона је савладала Динамо из Кијева, док је Салзбург савладао Волфсбург.

ГРУПА А

Бриж - Манчестер сити 1:5 (0:2)
(Ванакен 81 - Кансело 30, Махрез 43, 84, Вокер 53, Палмер 67)
ПСЖ – Лајпциг 3:2 (1:1)
(Мбапе 9, Меси 67, 74 пен. - Силва 28, Мукиеле 57)

Атлетико Мадрид – Ливерпул 2:3 (2:2)
(Гризман 20, 34 - Салах 8, 76 пен., Кеита 13)

1. Ливерпул 3 3 0 0 11:5 9

2. Атлетико М. 3 1 1 2 4:4 4
3. Порто 3 1 1 1 2:5 4
4. Милан 3 0 0 3 3:6 0

ГРУПА Ц

Бешикташ - Спортнг 1:4 (1:3)
(Ларин 24 - Коатеш 15, 27, Сарабија 44, Паулињо 89)
Ајакс - Борусија Дортмунд 4:0 (2:0)
(Ројс а.г. 11, Блинд 25, Антони 57, Халер 72)

1. Ајакс 3 3 0 0 11:1 9

2. Борусија Д. 3 2 0 1 3:5 6
3. Спортинг 3 1 0 2 5:7 3
4. Бешикташ 3 0 0 3 2:8 0

ГРУПА Д

Шахтјор – Реал Мадрид 0:5 (0:1)
(Кривцов 37 а.г., Винишијус 51, 56, Родриго 65, Бензема 90+1)
Интер - Шериф 3:1 (1:0)
(Џеко 34, Видал 58, Де Фрај 67 - Тил 52)

(Пике 36')
Бенфика - Бајерн Минхен 0:4 (0:0) (Сане 70, 85, Евертон 80аг, Левандовски 82)

1. Бајерн 3 3 0 0 12 0 12 9

2. Бенфика 3 1 1 1 3 4 -1 4
3. Барселона 3 1 0 2 1 6 -5 3
4. Динамо 3 0 1 2 0 6 -6 1

Група Ф

Манчестер јунајтед - Аталанта 3:2 (0:2) (Рашфорд 53, Мегвајер 75, Роналдо 81 - Пашалић 15, Демирал 29)

Јанг Бојс - Виљареал 1:4 (0:2) (Елиа 77 - Пино 6, Морено 16, 89, Чуквуезе 90+2)