ХРАБРА ЗВЕЗДА ДО РЕМИЈА СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ: Шериф одолео на "Маракани" (ВИДЕО)

А. Илић

03. 08. 2021. у 22:57 >> 22:57

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде играју против молдавског Шерифа први меч трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

ХРАБРА ЗВЕЗДА ДО РЕМИЈА СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ: Шериф одолео на Маракани (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде ремизирали су са екипом Шерифа 1:1, иако су током већег дела другог полувремена играли са играчем мање. То се није одразило на игру домаћег тима који је константно нападао ривала.

Већ у 11. минуту комбиновали су Катаи и  Иванић, овај други је у маниру Лионела Месија петом проиграо момка из Србобрана који је изашао пред Атанасијадиса, који му скида лопту са ноге у пресудном тренутку.

Звезда је током целог првог полувремена била бољи ривал. Нису успели фудбалери Шерифа ниједном озбиљније да угрозе Милана Борјана, а ипак су дошли до вођства у 33. минуту. Гелор Канга је фаулирао Кастањеду испред шесаестерца, а он шутира и тресе мрежу из слободњака. Фантастично је пребацио "живи зид", Борјан није имао шансу да заустави лопту.

Лепа прилика за Црвену звезду у 40. минуту. Гелор Канга је распалио по лопти, а голман гостију максималним напором успева да избаци лопту у корнер.

Само шест минута касније, у првом минуту надокнаде Звезда долази до изједначења. Диони у надокнади доноси изједначење! Поново је Канга центрирао, Атанасијадис лоше проценио лет лопте, која се од Жулијена одбила до усамљеног Дионија. Није му било тешко да погоди мету

Од 58. минута хендикеп за црвено-беле, наиван фаул направио је Гелор Канга након што је погрешио хтео је да спречи контру, то му је обезбедило пут у свлачионицу.

Нападала је Црвена звезда и хендикеп на терену није се осетио до краја меча, али пред пут у Молдавију Звезда може да буде задовољна и са нерешеним исходом, посебно ако се узме у обзир да су црвено-бели играли већи део другог полувремена са играчем мање. На крају 1:1

ФК Црвена звезда - ФК Шериф 1:1 (1:1)
(Диони 45+1'- Кастањеда 33')

Стадион Рајко Митић

Судија: Овидију Хацеган

Црвена звезда: Борјан – Гобељић, Панков, Драговић, Родић – Саного (Крстичић од 68') – Фалко (Бен од 75'), Канга, Иванић, Катаи – Диони (Крстовић од 56')

Шериф: Атанасијадис – Жулијен (Констанца од 75'), Дуланто, Арболеда, Кристијано – Тил, Адо, Коловос – Траоре, Кастањеда (Бизјак од 75') - Јансане

КРАЈ МЕЧА

90+4. МИНУТ - Шутирао је и Крстовић крај гола, неспорна је жеља црвено-белих да победом оду у Молдавију

90+3. МИНУТ - Блокиран је ударац Бена који је након контре пробао да угрози Атанасијадиса, али му то није пошло за руком.

90. МИНУТ - Четири минута продужена је утакмица.

86. МИНУТ - Сада и Крстичић добија жути картон.

85. МИНУТ - Дуланто добија жути картон, мораће штопер Шерифа опрезније да игра у последњих неколико минута. Бен потом пробија по десној страни, али нема никога унутар шеснаестерца.

83. МИНУТ - Бен је умало украо лопту ривалу, тврдио је да га је лопта ударила у лице и да је погрешио судија при одлуци.

79. МИНУТ - Коловос прети Звезди, али за сада дефанзивци црвено-белих држе Грка под контролом.

75. МИНУТ - Ел Фарду Бен улази у игру. Бизјак и Констанца освежиће тим Шерифа.

72. МИНУТ - Жулијен због грубе игре добија јавну опомену. Звезда има и даље контролу, али не успева да је реализује. Нишију лопту је на ивици шеснаестерца узео Марко Гобељић, шутирао је преко гола.

67. МИНУТ - Изнова прекид по страни, Катаи убацује у шеснаестерац, а готово пресликана ситуација која је виђена нешто раније. Иванић је имао ударац из друге шансе, Можда је могао да проигра Крстовића, одлучио се за ударац.

24.433 ГЛЕДАЛАЦА на "Маракани" по информацији званичног спикера.

64. МИНУТ - Изнова је блокиран Фелипе Фалко, покушава често Италијан са дистанце, али углавном бива блокиран или непрецизан, није озбиљније до сада угрозио Атанасијадиса.

62. МИНУТ - Девети корнер за  Звезду, четврти у другом полувремену. То најбоље говори о притиску црвено-белих. Ипак, дисциплиновано се брани Звездин ривал.

60. МИНУТ - Прекид за Звезду по левој страни на отприлике 30 метара. Катаи шаље лопту у шеснаестерац, бране се гости.

58. МИНУТ - ИГРАЧ МАЊЕ ЗА ЗВЕЗДУ!  Звезда у великом проблему, погрешио је Гелор Канга, потом наивно прави фаул како би спречио контру повукао је ривала са леђа, а то му је донело одлазак у свлачионицу.

57. МИНУТ - Велики притисак Звезде у овим тренуцима, нема реализације.

55. МИНУТ - Канга је угледао усамљеног Фалка, Италијан покушава да нађе Дионија, а он касни на лопту, потом Гобељић проба ударац, иде лопта преко гола.

54. МИНУТ  - Фалко још једном прети, овога пута лопта одлази преко гола.

49. МИНУТ - Заборављен је био Фелипе Фалко испред шеснаестерца Шерифа, тукао је слабијом ногом, Атанасијадис није имао много проблема у покушају да укроти лопту.

46. МИНУТ - Настављен је меч на стадиону Рајко Митић.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

45+1. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Прва грешка одбране, на одбитак наилази Диони, Француз изједначује пред одлазак на полувреме.

45. МИНУТ - Два минута играће се у надокнади.

44. МИНУТ - Блицкриг Звезде, опробао је ударац и Катаи, одлично се брани тим из Тираспоља.

42. МИНУТ - Родић је пробао ударац, а Жулијен блокира стопостотну прилику. Потом из другог корнера покушава и Радован Панков, нема опасности.

40. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Тукао је ван шеснаестерца Гелор Канга, Атанасијадис брани!

36. МИНУТ - Пао је сада у шеснаестерац Фалко, нема фаула, помало драмски покушај Италијана који није прошао код Овидије Хацегана.

33. МИНУТ - ГОЛ ШЕРИФ!  Кажњена је неопрезност Канге, лукаво је Кастањеда шутирао преко зида, лепо је пласирао лопту за 1:0.

32. МИНУТ - Опасност по Звезду. Франк Кастањеда оборен је испред шеснаестрца Црвене звезде од стране Гелора Канге. Управо Кастањеца код лопте.

30. МИНУТ - Звезда игра на потез, кружи лопта око шеснаестерца Шерифа.

29. МИНУТ - Диони је покушао поново након центаршута Канге, само корнер.

26. МИНУТ - Гобељић покушава да пронађе Дионија који пада у шеснаестерац, нема пенала. Са друге стране контра, а Секу Саного добија жути картон због грубог фаула над Кристијаном.

23. МИНУТ - опасан напад Шерифа, Адо је послао лопту до Кастањеде, а он шутира преко гола Борјана. Звезда не сме да заборавља противничке играче у  шеснаестерцу, овога пута имали су среће, Канга је мало закаснио приликом покривања.

20. МИНУТ - Лепа комбинација Звезде. Родић је убацио лопту, Диони пропустио Фалку, а за корак је закаснио Италијан. Потом шутира Катаи, само корнер.

17. МИНУТ - Диони је пробао између двојице. Лоше је захватио лопту. Потом одузима Звезда лопту, опробао се и Катаи. Ређају се прилике Црвене звезде као на траци.

16. МИНУТ -  Катаи је проиграо Гобељића, он лоше центрира, а лопта завршава у ногама Фелипеа Фалка, Италијан шутира преко гола. Неколико секунди Канга са преко 40 метара нерезонски одлучује да опроба ударац.

11. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ЗВЕЗДУ! Катаи и Иванић добро су комбиновали, а Мирко петом проиграва везисту из Србобрана, Атанасијадис скида лопту Катаију са ноге.

7. МИНУТ - Сада Родић пробија, корнер за Звезду. Принуђени Молдавци да се бране претходних пар минута.

6. МИНУТ - Иванић фантастично пробија по левој страни. Међутим, никога није било у петерцу.

5. МИНУТ - Гости су упутили први шут у оквир гола, Борјан је имао лак задатак пред својим голом.

3. МИНУТ - Отворен почетак меча, Звезда има подршку око 25 хиљада навијача, дуел се игра у сјајној атмосфери.

1. МИНУТ - Дуел на стадиону Рајко Митић је почео.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00