ДОМИНАЦИЈА ЗВЕЗДЕ: Црвено-бели "петардом" елиминисали Каират, рапсодија на "Маракани"

А. Илић

28. 07. 2021. у 22:28 >> 22:36

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су Каират резултатом 5:0 у реваншу 2. кола квалификација за Лигу шампиона. Подсетимо, Каират је у првом мечу славио 2:1.

ДОМИНАЦИЈА ЗВЕЗДЕ: Црвено-бели петардом елиминисали Каират, рапсодија на Маракани

Фантастично је одиграла екипа шампиона Србије која је пред 21890 дечака и девојчица била инспирисана за игру.

Од самог почетка меча виђена је другачија Звезда него у мечу одиграном у Алматију. Доста су трчали фудбалери домаћег тима и јасно су ставили до знања да победа данас остаје у Београду.

Иницијативу су потврдили већ у 9. минуту када је Александар Катаи са преко 25. метара затресао мрежу.

Нова радост за малишане на трибинама, али и фудбалере Црвене звезде виђена је у 21. минуту. Александар Драговић је  узео лопту ривалу, маестрално проиграо Лоиса Дионија, а Француз искусно тресе мрежуу.

Само два минута касније нова шанса за црвено-беле. Марко Гобељић фантастично центрира, Микановић успева да блокира Катаија. Ново узбуђење виђено је у 29. минуту. Фелипе Фалко је успео да се избори за шут, а Устименко брани. Катаи је одрадио велики део посла сјајном асистенцијом.

Само два минута касније Мирко Иванић и Канга комбинују. Први је изашао у гол шансу, али је био блокиран.

Ипак, до полувремена Катаи је још једном затресао мрежу. Његов ударац искоса из слободног ударца са око 18 метара био је нерешива енигма за Устименка.

Фуриозно почињу домаћи играчи и друго полувреме. Милан Родић је проиграо Мирка Иванића у контри, а црногорски репрезентативац решава рутински гол шансу.

Фалко је у 55. минуту меча припретио, фанстастичан пријем Италијана, слалом је направио између неколико ривала, упутио ударац ка голу Устименка, али лопта иде тик крај стативе. Искупио се за промашај већ у следећем нападу за коначних 5:0. До краја меча треба истаћи и стативу Бена у 88. минуту.

Црвена звезда – Каират 5:0 (3:0)
(Катаи 9', 43',  Диони 21', Иванић, Фалко 55')

Стадион: Рајко Митић; Судија: Андрис Треиманис (Литванија)

Црвеназвезда: Борјан, Гобељић (Гајић од 58'), Панков, Драговић, Родић, Канга (Крстичић од 79), Саного, Иванић, Фалко (Бен од 67), Катаи (Лазетић од 79'), Диони (Крстовић од 66')

Каират: Устименко, Ворговски, Алип, Дугалић (Широбоков ид 77'), Микановић (Aликулов од 34'), Пољаков, Абикен, Буранчијев (Улшин од 62'), Хованисјан, Вагнер Лав, Шушеначев (Алвес од 62')

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ 5:0

90. МИНУТ - Четири минута продужен је меч.

88. МИНУТ - БЕН ПОГАЂА СТАТИВУ. Распалио је фудбалер Звезде по лопти, статива је била савезник гостију.

86. МИНУТ - Александар Драгојевић је након корнера са петерца покушао да усмери лопту у мрежу, а она пролази крај стативе.

79. МИНУТ - Уместо Александра Катаија у игру је ушао талентовани Марко Лазетић који вечерас има прилику да дебитује за Звезду.

76. МИНУТ - Звезда је након петог гола спустила темпо игре и стрплјиво чека шансу из контри. Не журе напред играчи Дејана Станковића.

70. МИНУТ - Мирко Иванић је феноменално проиграо Гајића, а он шутира преко гола.

По званичним информацијама 21890 деце и пратилаца налази се на трибинама Стадиона Рајко Митић.

67. МИНУТ - Крстовић је одмах по уласку у игру по левој страни припретио. Покушао је да проигра Бена, на крају само корнер.

55. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Сада се Фелипе Фалко искупио, успео је да се и он упише у стрелце.

55. МИНУТ - НЕЋЕ ГОЛ ФАЛКА! Фанстастичан пријем Италијана, слалом је направио између неколико ривала, упутио ударац ка голу Устименка, али лопта иде тик крај стативе.

53. МИНУТ - Притисак гостију завршава се покушајем из даљине. Блокира Канга.

51. МИНУТ - Абикен је покушао да затресе мрежу Звезде, Милан Борјан хвата "живу" лопту.

49. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Велики посао одрадио је Милан Родић. Узео је лопту и добро проиграо Мирка Иванића у контри три на три.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Први напад има Црвена звезда.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 3:0

45+3. МИНУТ - Напад Звезде фантастично функционише вечерас, проблем је одбрана. Поново су дефанзивци киксирали, срећом по домаће Вагнер Лав промашује гол.

45. МИНУТ - Три минута продужено је прво полувреме.

42. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА Обећавајуча шанса за Звезду. Катаи је извео прекид са осамнаест метара искоса. Катаи је шутирао! Фантастично!

38. МИНУТ - Нова прилика за Звезду. Диони се изборио за ударац, а голман гостију успешно је одбранио.

31. МИНУТ - ОДЛИЧНА КОНТРА ЗВЕЗДЕ! Мирко Иванић и Канга су комбиновали, а прелепу акцију завршио је Иванић корнером. Његов ударац блокирао је Микановић. Штета, имала је прилику екипа Дејана Станковића да уђе у мирнији наставак меча.

29. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ! Фелипе Фалко је имао велику прилику. Одбранио је његов покушај Устименко. Велике заслуге иду Александру Катаију који га је одлично проиграо. Веома инспирисан вечерас момак из Србобрана за игру.

23. МИНУТ- ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ!  Сјајно центрира Марко Гобељић, до лопте долази Катаи, Микановић га блокира.

21. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! -Александар  Драговић је одузео лопту ривалу, фантастично проиграо Лоиса Дионија, а Француз је искусно послао лопту у мрежу гостију. Звезда сада има резултат који је води у треће коло ЛШ.

20. МИНУТ - Све време игра се пред голом Каирата, покушао је овог пута Мирко Иванић по левој страни, али неуспешан је био центаршут. Устименко хвата лопту.

17. МИНУТ - Гобељић центрира по десној страни, само корнер за Звезду.

13. МИНУТ - Лоше су се поставили дефанзивци Звезде, покушали су да дођу гости до гола, а Борјан хвата ударац Шушеначева.

9. МИНУТ - ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Катаи! Фантастично је шутирао са преко 20 метара.

8. МИНУТ - Ако бисмо повукли паралелу између меча у Алматију и овог данас, Звезда знатно опаснија на почетку. Играју са пуно жеље домаћи играчи на почетку меча.

6. МИНУТ - Опробао се и Гелор Канга, био је непрецизан.

4. МИНУТ - Напади црвено-белих иду превасходно по левој страни. Са центра је кренуо Марко Гобељић у покушају да промени темпо, а Дугалић успешно блокира покушај дефанзивца домаћег тима.

2. МИНУТ - Звезда прави притисак на самом почетку, а гости су ушли у меч са филозофијом којом желе да додатно успоре  темпо.

1. МИНУТ - Утакмица је почела. Први напад има Каират.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00