ЗВЕЗДА ЗАБЕЛЕЖИЛА ПРВУ ПОБЕДУ У СЕЗОНИ: Иванић донео тријумф црвено-белима (ВИДЕО)

24. 07. 2021. у 20:36 >> 22:57

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде остварили су прву победу у новој сезони, пошто су на свом терену савладали Млдост са 1:0 у 2. колу Супериге Србије.

Славе црвено-бели Мирка Иванића који је постигао једини погодак на мечу и то у финишу првог полувремена, тачније у 45. минуту.

Одлилан дупли пас је одиграо са Катаијем, потом шутирао из прве са неких 16 метара и матирао је одличном Миловића.

Поново изабраници Дејана Станковића нису блистали, нису изгледали на тим од прошле сезоне, али за њих је вероватно највитније да су коначно дошли до тријумфа.Сада за Звезду следи оно најважније, утакмица са Каиратом. Црвено-бели су изгубили у првој утакмици у Казахстану са 2:1 и потребна им је победа.

РАДОСТ Дејан Станковић и Мирко Иванић/FOTO: M. Vukadinović

Не чека Милана Борјана и другове нимало лак задатак у среду (20.30). Посао ће додатно бити отежан што на стадиону "Рајко Митић" неће бити навијача, бар оних најватренијих (школе фудбала ће моћи да буду на стадиону).

Црвена звезда сада у првенству има четири бода, док је Младост и даље без бодова.

Састави тимова:

Ц. звезда (4-2-3-1): Борјан - Панков, Драговић, Ераковић, Родић - Санго, Канга - Фалко Катаи, Иванић - Диони.

Младост (4-2-3-1): Миловић - Цветковић, Лековић, Б. Милошевић, Мићевић - Баха, Тумбасевић -  Радивојевић, С. Јовановић, Ламбулић - Кос.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Младост 1:0

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

83. МИНУТ - Фалко је шутирао после добре комбинације са Катаије, но опет је свој гол добром интервенцијом сачувао Миловић.

79. МИНУТ - Катаи је тукао искоса са десне стране, али је лопта завршила у наручју Миловића.

69. МИНУТ - Опробао је ударац Канга из даљине. Није био прецизан Габонац, навикао је он навијаче Звезде на много боље.

63. МИНУТ - Катаи је пробио по левој страни, шутирао је левом ногом. Ипак од свега је погодио само спољни део мреже.

60. МИНУТ - Дуго се гледао снимак у ВАР соби и донета је одлука да се гол крилног нападача Звезде не призна.

56. МИНУТ - Постигла је Звезда други гол. Урадио је то Фалко, али он није признат због офсајда у коме се нашао Катаи који је био асистент код поготка Италијана.

49. МИНУТ - Делује да је Звезда доста агилније ушла у друго полувреме. Жустрије напада него што је то био случај у првих 45 минута.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме утакмице која се игра на стадиону "Рајко Митић".

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ц. звезда - Младост 1:0

45+2. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45. МИНУТ - Иванић доводи Звезду до предности. Сјајно је Иванић упослио Катаија, овај му је само оставио лопту, а сјајни везиста је из прве погодио гол Лучанаца. Ово је први гол који црвено-бели постижу у новој сезони, не рачунајућу онај у Казахстану, пошто је играч Каирата затресао сопствену мрежу.

44. МИНУТ - Звезда је извела велики број корнера, али ни из једног није било опасности по гол гостију.

35. МИНУТ - Тумбасевић је шутирао са скоро 30 метара, лопта је завршила у наручју Борјана.

29. МИНУТ - Родић је центрирао са леве стране, Драговић је главом шутирао, али то је лако укрито голман Младости.

25. МИНУТ - Лепо се Канга ослободио Тумбасевића, пробио по десној страни, оштро центрирао по земљи. Ипак, добро је био постављен Максим Миловић и отклонио је опасност.

20. МИНУТ - Диони је два пута покушао у једном нападу. Први ударац му је зауставио голман Младости, а други шут главом је отишао преко пречке.

16. МИНУТ - Одлично Лучанци стоје на терену. Звезда је за сада безидејна, а гости покушавају да нападну кад год им се укаже прилика.

7. МИНУТ - Напада домаћин на почетку утакмице, али нема озбиљније опасности по гол гостију. Вредно помена је покушаја Фалка који је укротио Миловић и два корнера из којих црвено-бели нису много добили.

2. МИНУТ - Опробао је ударац Иванић. Везиста Звезда је тукао са неких 20 метара, но лопта је отишла преко гола.

1. МИНУТ - Почела је утакмца на стадиону "Рајко Митић".

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39