ЧЕЛСИ ЈЕ ШАМПИОН ЕВРОПЕ! Плавци славе Хаверца

29. 05. 2021. у 20:22 >> 22:57

ФУДБАЛЕРИ Челсија освојили су другу титулу првака Европе пошто су у финалу Лиге шампиона у Порту на стадиону Драгао савладали Манчестер сити са 1:0.

Carl Recine/Pool via AP

Једини гол на утакмици постигао је Каи Хаверц у 42. минуту.

Томас Тухел освојио је Лигу шампиона после пораза у финалу прошлогодишњег издања. Поновио је успех Роберта ди Матеа који је 2012. године преузео тим на полусезони и довео га до ушатог пехара.

С друге стране, наставља се пост Пепа Гвардиоле у најјачем клупском такмичењу Европе који траје од 2011. године и друге титуле коју је Каталонац освојио са Барселоном. Нек икажу да то има вењзе са клетвом коју је на њега бацио менаџер Јаје Туреа када је отерао фудбалера из Обале Слоноваче...

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. МИНУТ - Сити је припретио, али нема ударца у оквир гола.

89. МИНУТ - Челси чува лопту у поседу али то чини на половини Ситија. Два минута деле плавце о друге Лиге шампиона у историји.

85. МИНУТ - Агуеро добија лопту на левом крилу, али се између шута и центаршута одлучио на додавање лопте голману Челсија Мендију.

80. МИНУТ - Ковачић улази уместо Маунта.

76. МИНУТ - Време је за промене у Ситију и Пеп Гвардиола реагује, уводећи Куна Агуера уместо Стерлинга. Последњих 15 минута грађани ће имати центафора.

75. МИНУТ - Први пут смо видели Стерлинга у другом полувремену и одмах је била шанса за Сити.

73. МИНУТ - Пулишић пропушта прилику из категорије стоодстотних, Хаверц је био несуђени асистент, а целу акцију започео Канте.

72. МИНУТ - Марез упућује млак центаршут са десног крила.

68. МИНУТ - Коначно акција пред голом Челсија. Повукли су Жесус и Фоден, Аспиликуета рашчишћава.

66. МИНУТ - Вернер уступа место Пулишићу. Пропустио је две шансе на старту утакмице, имао још нколико полуприлика, углавном финале је одиграо на нивоу целе сезоне, али за сада његов тим води...

60. МИНУТ - Траже пенал фудбалери Манчестер Ситија, али ВАР соба се не оглашава, а Лахос је показао да је лопта прво ударила у груди па у руку Риса Џејмса.

Сусана Вера/Поол виа АП

58. МИНУТ - Игру је напустио због повреде Де Брујне. У сузама је Белгијанац уступио место Габријелу Жесусу.

46. МИНУТ - Настављено је финале, нема промена у екипама, осим принудне у Челсију кад је у првом делу Кристенсен заменио Тијага Силву.

Утакмици присуствује 14.109 гледалаца.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

43. МИНУТ - ЧЕЛСИ ВОДИ!!! Хаверц доводи лондонску екипу у вођство у 42. минуту. Пола гола дело је Маунта који је упутио теледириговани пас до бившег нападача Леверкузена. Он је био бржи од Зинченка, предриблао Едерсона и затресао мрежу.

39. МИНУТ - Принудна измена за Челси. Тијаго Силва је уступио место Кристенсену.

37. МИНУТ - Канте упошљава ХАверца који покушава д пробије одбрану Ситија, али му то не полази за ногом. С друге стране контра грађана по десном крилу.

30. МИНУТ - Вокер пробија по десној страни. Центрирао је по земљи, али Марез не стиже.

27. МИНУТ - Фил Фоден добија лопту од Де Брујнеа, изашао је испред голмана, али се појавио Ридигер и изблокирао његов покушај.

21. МИНУТ - Стерлинг опет меша одбрану Челсија, али је погрешио пасом према Де Брујнеу који је био у офсајду.

Пиерре Пхилиппе Марцоу/Поол виа АП

17. МИНУТ - Чилвел је центрирао за Кантеа, а омалени Француз гађа главом преко гола.

14. МИНУТ - Нову велику прилику пропушта Вернер! Немац је добио лопту у трку, али се делић секунде премишљао да ли да шутира левом или десном и то је бил одовољно да шанса пропадне.

10. МИНУТ - Узбуђења пред оба гола. прво је Вернер пропустио прилику за Челси јер је промашио цео фубал, а одмах у контри опет Стерлинг прави проблеме Џејмсу.

7. МИНУТ - Стерлинг истрчава опасну контру, али Џејмс у последњем тренутку избија лопту у корнер.

4. МИНУТ - Прошао је Хаверс кроз смушену одбрану грађана и некак ододао до Вернера, али Немац у тешкој позицији није имао реалне шансе да савлада Едерсона.

1. МИНУТ - Почео је меч, фудбалењри Сирија кренули су са центра, али тек пошто су играчи оба тима и судије клечали у част црних живота.

Иако се јуче појавила информација да Пеп Гвардиола неће моћи да рачуна на једну од ударних игала свог тима Илкаја Гундогана, Немац ће бити спреман и најављен је у првих 11.

ФИНАЛЕ ЛИГЕ ШАМПИОНА

МАНЧЕСТЕР СИТИ - ЧЕЛСИ 0:1

(Хаверц '42)

Стадион: Драгао

Гледалаца: 16.500

Судија: Антонио Матеу Лахоз

Манчестер сити: Едерсон – Вокер, Стонс, Дијас, Зинченко – Гундоган, Родри, Бернардо Силва – Марез, Де Брујне, Фоден.

Челси: Менди – Џејмс, Силва, Ридигер – Аспиликуета, Канте, Жоржињо, Чилвел – Зијех, Маунт – Вернер.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45