СРБИЈА ЋЕ МОРАТИ ЈОШ ДА ЧЕКА: Орлови након пенала поклекли пред Шкотима!

А. Илић

12. 11. 2020. у 20:42 >> 23:10

Дуго смо ово чекали, али нисмо успели да дочекамо. Србија ће морати срећу да тражи у неком од наредних циклуса Европског првенства. Србија је поражена након пенала!

Почело је јако лоше за Србију, дозволили су домаћи фудбалери гостима превише простора на терену. "Сукњице" су вришили притисак на задњу линију Србије.

Повели су гости голом Кристија у 52. минуту. Лоше је додао Костић, лопта долази до фудбалера Шкотске који је матирао Рајковића.

Имала је Шкотска још неколико прилика да нападне и угрози наш гол, али су Орлови успели да се одбране.

Потом када су сви видели пораз, Тадић је након корнера убацио лопту у шеснаестерац, а у хероја је израстао Лука Јовић који је послао лопту у мрежу!

Након бољег извођења једанаестераца славили су гости. Србија ће морати још да сачека на пласман на Европско првенство.

Учествујте у нашој анкети - Може ли Србија да се пласира на Европско првенство

СРБИЈА: Рајковић - Миленковић, С. Митровић (Спајић од 108.), Гудељ - Лазовић, Нем. Максимовић (Јовић од 70.), Милинковић-Савић (Катаи од 70.) , Лукић, Костић (Младеновић од 59.) - Тадић, А. Митровић

ШКОТСКА: Маршал - Робертсон, Мектоминеј, Галагер, Одонел - Тирни, Мекгин (Мекбрни од 83.), Џек - Мекгрегор, Дајкс (Меклејн од 82.), Кристи

Меч суди Матеу Лахоз.

ПЕНАЛИ

СРБИЈА:  (Успешни) Тадић, Јовић, Гудељ, Катаи, (Промашени) Митровић

ШКОТСКА: (Успешни) Грифитс, Мекгрегор, Мектомини, Мекбрни, Меклин- (Промашени)

120. МИНУТ - Крај. Ипак ће пенали доделити визу за Европско првенство.

112. МИНУТ - Шутирао је Јовић, први ударац за Србију, нема опасности по гол гостију.

110. МИНУТ - Све је извесније да ћемо ући у пенал серију. Србија јесте боља у продужецима, али недостаје завршница.

108. МИНУТ - С. Митровић се жали на повреду, у игру улази Урош Спајић.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК 1:1 (0:0)

Крај првог продужетка!

103. МИНУТ- Припретио је Катаи, лопта пролази поред гола Маршала.

98. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА! Шутирао је Гудељ. Маршал шаље у корнер!

97. МИНУТ - Шутирао је Митровић, лопта одлази у корнер. Била је то нова прилика да Србија угрози Шкоте из прекида. Овога пута одбранили су се гости. Али је наставила Србија са налетима. Нови корнер.

91. МИНУТ - Шкотска не одустаје од своје филозофије игре, док наши играчи на терену делују доста мотивисаније.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ 1:1 (0:0)

91. МИНУТ - ЛУКА ЈОВИЋ! Гол Србије из корнера! Нападач Реала спасао је Србију бруке!

90. МИНУТ - Катаи проналази Јовића, на крају корнер!

84. МИНУТ - Коначно лепа акција. Младеновић је проиграо Јовића, нападач Реала пробао је главом, али далеко од гола.

78. МИНУТ - Митровић покушава главом, али лопта иде поред гола.

77. МИНУТ - Србија притиска, игра се на половини гостију, два корнера за редом за Србију, али се гости успешно бране.

73. МИНУТ - Кристи поново прети, али само корнер.

70. МИНУТ - Улазе Катаи и Јовић у игру.

69. МИНУТ - Пробао је Милинковић Савић, али није био успешан, погодио је спољни део мреже.

68. МИНУТ - Мегин оставља лопту МекГрегору, овај шутира преко гола.

61. МИНУТ - Србија и даље нема конкретних решења, играмо на нашој половини, а често се са средине терена лопта враћа голману Рајковићу.

55. МИНУТ - Поново Кристи прети, овога пута Рајковић сигуран!

52. МИНУТ - ВОДЕ ШКОТИ! Кристи је већ у наредном нападу искористио лоше додавање Костића. Мекгрегор је пронашао Кристија који је шутирао, лопта погађа стативу за вођство гостију.

50 МИНУТ  - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ШКОТСКУ. Дајкс је промешао Митровића и бацио га на колена, упослиоп је Робертсона, тројица играча Шкотске изашла су пред Рајковића, али је срећом по нас лопта отишла преко гола.

49. МИНУТ - Немања Гудељ је други фудбалер који је опоменут у репрезентацији Србије, пре тога јавну опомену добио је Миленковић. Дакле, двојица штопера Србије имају картоне.

48. МИНУТ - Почетак другог полувремена у многоме подсећа на прво. Игра се на средини терена, без конкретних шанси.

- КРАЈ ПРВОГ  ПОЛУВРЕМЕНА

44. МИНУТ - Прекид на страни Шкота. Душан Тадић је извео слободан ударац. Лоша реализација, без опасности по гол гостију.

37. МИНУТ - Благи притисак Србије, напади наших играча заврше се углавном тако што изгубимо лопту испред шеснаестерца гостију.

31. МИНУТ - Дошла је лопта након лоше реакције одбране Србије до Мекгина, који је шутирао, успео је из другог покушаја Рајковић да укроти лопту.

28. МИНУТ - Веома јака киша пада, а то доста отежава играчима обе репрезентације, те се углавном игра близу средине терена.

23. МИНУТ - Послао је Митровић добру лопту до Лукића. Играч Торина шутирао је, лопта пролази крај гола.

22. МИНУТ - Лазовић покушава у шеснаестерцу да проигра Сергеја Милинковић-Савића, није успео везиста Лација да је укроти.

17. МИНУТ - Србија се коначно ослободила притиска. Центрирао је Митровић, пребацио одбрану, лопту узима Гудељ, Тадић је поклања Мегину.

11. МИНУТ - Прете Шкоти из прекида. Лако је реаговао Рајковић.

10. МИНУТ - Жути картон добио је Никола Миленковић. Веома рано је штопер Орлова добио картон.

7.  МИНУТ - Мекгин је покушао да стигне центаршут, али је закаснио. Била је то прва полу-прилика за Шкоте. Гости су кренули са високим притиском на задњу линију Србије када штопери имају посед лопте.

3. МИНУТ - Србија на самом почетку не успева да повеже пас игру, док су гости концентрисани на дуге лопте, а наши дефанзивци за сада немају превише проблема са њима.

- Меч је почео. Први напад имају гости.

Репрезентација Шкотске добила је подршку председнце Владе. Погледајте због чега је Никол Старџон, али и цела нација нервозна ОВДЕ

Хрватски љубитељи фудбала учествовали су у анкети, већина је вечерас за Србију, због чега прочитајте ОВДЕ

Александру Митровићу потребна су два гола како би био најбољи стрелац квалификација за европско првенство. Испред њега су Кристијано Роналдо и Хари Кејн. Више о томе читајте ОВДЕ

УЕФА је данас путем званичног профила Европског првенства посетила на партију коју је Сергеј Милинковић Савић пружио против Норвешке, питају се да ли би слично могао да одигра и данас. О томе прочитајте више ОВДЕ