ИТАЛИЈА СЛОМИЛА ОТПОР ЕНГЛЕЗА: Азури на пуном Вемблију покорили Европу после пенала

А. Илић

11. 07. 2021. у 20:32 >> 00:02

ИТАЛИЈА је шампион Европе!

Тањуг

Фудбалска репрезентација Италије је нови шампион Европе! Славили су Азури након пенала.

Није добро почело по Италијане. У гротлу пуног Вемблија Шо је донео вођство Енглеској и наду да могу да дођу до прве титуле шампиона Европе.

Након постигнутог гола Енглези су се повукли, док Италија није имала решења у нападу када је прво полувреме у питању.

У другом полувремену знатно расположенија Италија, а то им је донело изједначење. Након корнера у 66. минуту одлично се снашао Бонући који је донео Манћинијевим момцима изједначење.

Све до пенала није било већих узбуђења, а Гарет Саутгејт одлучио је да у игру убаци Маркуса Рашфорда и Џејдона Санча, управо су они били трагичари на овом мечу. Прво је промашио Белоти, наду Италијанима вратио је промашај фудбалера Јунајтеда, а након што је Ђанлуиђи Донарума скинуо једанаестерац Џејдону Санчу, а потом и Саки. Радовање је могло да почне, Италија је нови шампион Европе

Италија - Енглеска  3:2 после пенала - 1:1 (0:1)  (Бонући 66' - Шо 2')

Стадион: Вембли - Енглеска

Судија: Бјорн Кујперс (Холандија)

Италија (4-3-3): Донарума – Ди Лоренцо, Бонучи, Кјелини, Емерсон (Флоренци од 118')  – Жоржињо, Барела (Кристанте од 54'), Верати (Локатели од 97') – Кјеза (Бернадески од 86'), Инсиње (Белоти од 91') , Имобиле (Берарди од 54').

Енглеска (3-4-3): Пикфорд – Вокер (Санчо од 120') , Стонс, Мегвајер – Трипије (Сака од 71'), Филипс, Рајс (Хендерсон од 74' - Рашфорд од 120) , Шо – Маунт (Грилиш од 99') , Стерлинг, Кејн.

Шампиона Европе добићемо ускоро. Ток меча пратите на нашем сајту.

ПЕНАЛИ

3:2 - Брани Донарума ударац Саке и донео титулу Италији.

3:2  - Жоржињо и Пикфорд, очи у очи. Један ће изаћи као победник. Губитник у овој ситуацији био је Бразилац са италијанским пасошем

3:2 - Брани Донарума ударац Санча. Још један играч који је ушао пред пенал серију.

3:2 - Федерико Бернардески преузима одговорност. Шутира по средини гола.

2:2 - СТАТИВА РАШФОРДА Маркус Рашфорд ушао је у игру пред пенал серију, погрешна је то била одлука Саутгејта, погодио је стативу.

2:2 - Лео Бонући има притисак на својим плећима, прочитао је голман Енглеза страну, али прецизан искусни Италијан.

1:2 - Хари Мегвајер има прилику да притисак пребаци на Италију. Сигуран је фудбалер Јунајтеда.

1:1 БЕЛОТИ ПРОМАШУЈЕ ПЕНАЛ - Андреа Белоти отворио је другу серију. Скинуо му је Пикфорд ударац!

1:1 - Хари Кејн изводи први пенал за Енглеску. Донарума је прочитао страну, али фудбалер Тотенхема сигуран.

1:0 - Доменико Берарди извео је први ударац са "беле тачке". Сигуран ударац Италијана.

Италијани ће први шутирати

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

120. МИНУТ - Три минута продужен је други продужетак. Санчо и Рашфорд улазе у игру. Енглеска се помирила са играњем једанаестераца те је Саутгејт увео нешто боље извођаче.

114. МИНУТ -  Жоржињо због старта над Грилишом добија жути картон.

111. МИНУТ - Стерлинг је ушао иза леђа одбране, а Бонући добро реагује.

110. МИНУТ - Кружи лопта око гола Италије, а Енглези не успевају ништа конкретно у овом периоду са њом да ураде.

108. МИНУТ - Интервенише Донарума, испада му лопта, срећом нису то казнили Енглези.

107. МИНУТ - Изгледна прилика за Италију, шутирао је Бернадески, право у Пикфорда.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

105. МИНУТ - КРАЈ првог продужетка

104. МИНУТ - Велика шанса за Италију! Испао је Вокер из Игре, мало је недостајало Бернардеском да стигне

97. МИНУТ - Локатели мења Вератија.

96. МИНУТ - Лепа прилика за Рахима Стерлинга, одлично уклизава један од дефанзиваца Италије.

91. МИНУТ - Белоти улази у игру уместо Унсињеа.

Тањуг

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90+ 6. МИНУТ - КРАЈ ДРУГОГ ПОЛУВРЕМЕНА

90+5. МИНУТ - Кристанте је покушао да угрози Енглезе, али се домаћин добро брани. Жути картон у међувремену добио је Кјелини због повлачења Саке.

90+3. МИНУТ - Ниједан од тимова не жури, чини  се да једва чекају паузу!

90. МИНУТ - Шест минута продушен је меч.

76. МИНУТ - Од изједначујућег гола Италијани су преузели иницијативу, нападају свим силама, а велику шансу је пропустио Берарди, пошто је након паса Бонучија нападач Сасуола успео да шутне, али је његов волеј завршио преко пречке гола који чува Пикфорд.

71. МИНУТ - Саутгејт изводи Трипијеа, уводи Саку. Желе домаћи да реше питање победника у регуларном делу.

66. МИНУТ - ГОЛ ИТАЛИЈА! Бонући доноси изједначење!  Конфузија у шеснаестерцу Енглеске,  након корнера. Бонући користи одбитак, Италија је изједначила.

АП/Танјуг

57. ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ИТАЛИЈУ - Инсиње је након добре акције изашао пред Пикфорда, шутирао из "мртвог угла", голман Енглеске луцидан.

54. МИНУТ - Кристанте и Берарди улазе, излазе Имобиле и Барела.

51. МИНУТ - Инсиње је извео прекид, а лопта тик изнад пречке Џордана Пикфорда.

50. МИНУТ - Инудио је Лоренцо Инсиње фаул пред шеснаестерцом, оборио га је Стерлинг.

48. МИНУТ - Негодују Енглези, траже пенал, Рахим Стерлинг пао је након дуела у Петерцу, а Холанђанин не реагује на негодовање Италијана.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45+4. МИНУТ - Безидејна игра Енглеске, покушавају из немогућих позиција, али је све то јако непрецизно.

45+2. МИНУТ - Имобиле погађа Стоунса у блоку, а после још један не тако добар покушај Италијана.

Тањуг

45. МИНУТ - Четири минута надокнаде у првом полувремену.

44. МИНУТ - Деклан Рајс повукао је контру у простор је улазио Стерлинг, а он се одлучио да одигра на другу страну. Негодовао је код судије Бјорна Кујперса тражећи фаул, Холанђанин не реагује на његове протесте.

37. МИНУТ - Коначно динамичан фудбал, прети Шо преко леве стране, али његов пас не долази до саиграча, Енглези могу да се задовоље само аутом.

35. МИНУТ - Лепа соло акција Федерика Кијезе, промешао је Деклана Рајса, дошао у прилику да шутира, лопта одлази тик крај гола!

28. МИНУТ - Делују Италијани нервозно, играју неповезано, Инсиње сада туче са велике удаљености у недостатку бољих решења, веома лоше.

Тањуг

25. МИНУТ - Вокер је пао након дуела са Инсињеом на траву, Италијан је покитао ка голу ривала, у завршници му је понестало снаге те је упутио лош пас, ништа од узбудљиве прилике.

19. МИНУТ - Након гола у 2. минуту очекивали смо више узбуђења у наставку, али је спао ритам игре. Енглези су "сакрили лопту", те ривали уне дозвољавају да их угрози.

12. МИНУТ - Прети поново Трипије, Саутгејтови пулени нападају превасходно по десној страни, користе простор који им отварају Азури.

7. МИНУТ - Не повлачи се Енглеска после датог гола, контролишу лопту Енглези, али без конкретније опасности.

6. МИНУТ - Кијеза је фаулиран на двадесетак метара од гола, искоса по десној страни. Инсиње је шутирао, али преко гола

2. МИНУТ - ГОЛ ЕНГЛЕСКА! Кирен Трипије је тантастично проиграо Лука Шоа који је остао заборављен иза леђа одбране. Феноменална игра из транзиције Албиона.

1. МИНУТ - Меч је почео.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ЕТИХАД: Међутим, ако неко може да је покори, то је онда краљевска чета Карла Анчелотија

СИТИ СЕ УЗДА У НЕОСВОЈИВУ ТВРЂАВУ ЗВАНУ ''ЕТИХАД'': Међутим, ако неко може да је покори, то је онда ''краљевска чета'' Карла Анчелотија

НОВИ фудбалски спектакл на програму је вечерас на ''Етихаду'' где ће Манчестер сити у реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона угостити Реал Мадрид (21.00).

17. 04. 2024. у 07:45

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14