ДАНСКА У ПОЛУФИНАЛУ: Дилејни и Долберг одвели дански динамит на Вембли (ВИДЕО)

03. 07. 2021. у 18:02 >> 19:03

ФУДБАЛЕРИ Данске пласирали су се у полуфинале ЕУРО 2020 пошто су у Бакуу савладали Чешку са 2:1.

Биће ово треће полуфинале за нордијску селекцију, а прво после спектакуларног освајања титуле 1992. године.

Стрелцу за победничку екипу били су дилејни и долберг док је једини гол за Чешку постигао Шик, који се овим поготком изједначио на челу листе стрелаца са Кристијаном Роналдом.

Данска ће се у борби за финале састати са победником последњег четвртфинала у коме се вечерас од 21 час састају Енглеска и Украјина.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

49. МИНУТ - 1:2! Враћају се Чеси у игру, а и заслужили су овај погодак, ако не и нешто више од ове утакмице! Данци нису знали шта их је снашло на старту другог дела игре што је на крају резултирал опоготком Патрика Шика. То је његов пети гол на турниру чиме се изједначио са Кристијаном Роналдом на челу листе стрелаца.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

42. МИНУТ - 2:0!!! Меле шање идеалан центарут са левог крила, погађа "у трепавицу" Долберга који тресе мрежу Чешке. Ово је његов трећи гол на ЕУРО 2020.

35. МИНУТ - Голман Данаца још једном спашава мрежу и опет после шута Холеша.

22. МИНУТ - Шмајхел је несмотрено омогућио Чешкој прилику да изјеначи али се на крају пожртвованом реакцијом голман Данске искупио за грешку спречивши Холеша да постигне већ виђен гол.

17. МИНУТ - Дилејни није добро захватио лопту.

14. МИНУТ - Соучекб главом спушта Шевчику али овај није био прецизан.

11. МИНУТ - Најбољи стрелац Чешке на турниру Патрик Шик пробија по боку, избацио је из игре Мелеа и шутирао, али је његов ударац изблокиран.

Снимак из другог угла показује да су Чеси примили гол из непостојећег корнера пошто је лопту у гол-аут посла играч Данске.

5. МИНУТ - 0:1 Данска води од петог минута! Заборављен је Дилејни после корнера а он је тај поклон искористио прецизним ударцем главом.

4. МИНУТ - Прете Чеси преко Цоуфала који је опробао шут са 20 метара мало искоса, али на правом месту нашао се Дилејни, ушао му у шут и спречио да лопта дође до Шмајхела.