ХОЛАНДИЈА ОДАВНО НИЈЕ ФУДБАЛСКА СИЛА, Чешка разбила "лале" на Еуро 2020, Де Лихт "црвенео"(ВИДЕО)

А. Илић

27. 06. 2021. у 17:20 >> 19:55

ФУДБАЛЕРИ Чешке играће у четвртфиналу након што су на "Пушкаш Арени" савладали Холандију са 2:0.

ХОЛАНДИЈА ОДАВНО НИЈЕ ФУДБАЛСКА СИЛА, Чешка разбила лале на Еуро 2020, Де Лихт црвенео(ВИДЕО)

"Лале" су меч завршили са играчем мање, јер је у 52. минуту Матијас де Лихт добио црвени картон. Играо је руком, а након провере ВАР снимка Сергеј Карасев показао му је пут ка свлачионици.

Добро су Холанђани отворили меч. Имали контролу лопте, покушавали да нападну, али у првом полувремену нису имали завршницу. Прву озбиљнију прилику у 37. минуту имао је Барак на додавање Масопуста, шутирао је крај гола.

Друго полувреме почело је шансом Холандије. У 51. минуту Мален је заобишао неколико играча Чешке, пробао и голмана Вацлика, али му је чувар мреже Чешке покупио лопту.

Само минут касније Де Лихт је као последњи играч одбране у паду намерно играо руком. Сергеј Карасев погледао је ВАР, те преиначио своју одлуку да му да жути картон и послао га у свлачионицу.

Дванест минута у наставку требало је Чешкој да реши питање победника. Холеш је у 68. минуту донео предност свом тиму након повратне лопте Каласа. Стрелац првог гола био је асистент у 80. минуту када је проиграо Шика за 2:0.

ХОЛАНДИЈА - ЧЕШКА 0:2
(Холеш 68', Шик 80)

Судија: Сергеј Карасев (Русија)

Холандија (3-4-1-2): Стекеленбург - Де Фрај, Де Лихт, Блинд (Бергајс 82') - Дамфрис, Де Јонг, Де Рон (Вегхорст од 73'), Ван Анхолт - Вајналдум - Депај, Мален (Промес од 56') .

Чешка (4-2-3-1): Вацлик - Цоуфал, Челустка, Калас, Кадежабек - Холеш (Крал од 85'), Соучек - Масопуст (Јангто 79'), Барак (Садилек од 91') , Шевчик (Хложек од 85') - Шик (Крменчик од 91') .

КРАЈ МЕЧА

90. МИНУТ - Повукао је Барак контру, изборио се само за корнер. Утакмица је продужена шест минута.

89. МИНУТ - Промесе и Бергајс покушали су да комбинују, али одлично реагује одбрана.

80. МИНУТ - МУК МЕЂУ НАВИЈАЧИМА ХОЛАНДИЈЕ - Шик увећава предност Чешке. Добро га је проиграо Холеш.

68. МИНУТ  - ГОЛ ЧЕШКА - Холеш користи повратну лопту Каласа и главом матира Стекеленбурга из непосредне близине.

65. МИНУТ - Катежабек се нашао у доброј шанси. Дамфрис блокира. Све опаснија Чешка, покушавају стрпљиво да пронађу рупу у одбрани и искористе играча више.

52. МИНУТ -  ХОЛАНДИЈА СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ - Матијас де Лихт је играо намерно руком, добио је од Сергеја Карасева првобитно жути картон, а након тога проверио је Рус и ВАР. Након чега је преиначио своју одлуку и Холанђанину доделио жути картон.

51. МИНУТ - ОДЛИЧНА ПРИЛИКА ЗА ХОЛАНДИЈУ - Мален је прошао поред неколицине играча, изашао пред Вацлика, покушао да га заобиђе, али је голман Чешке успео да му покупи лопту.

46. МИНУТ - Кадежабек је завршио на трави, била му је потребна медицинска помоћ, наставља меч.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Боља је била Холандија. Имали су домаћи теренску иницијативу упркос томе што нису имали завршницу. Надамо се да ће друго полувреме донети више узбуђења.

47. МИНУТ - Претио је Депај са пет метара, шутира крај гола.

39. МИНУТ - Дензел Дамфрис покушава лукаво да напуца неког од противничких играча и на тај начин преусмери лопту у мрежу Чешке, али му не полази за руком. Занимљиво је да Холандија до сада нема ударац у оквир гола.

37. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЧЕШКУ - Барак је искористио додавање Масопуста, али је Де Лихт блокирао његов покушај искоса.

34. МИНУТ - Први корнер за Чешку. Де Лихт блокира ударац у пресудном моменту.

30. МИНУТ - Шик шутира ка голу Стекеленбурга, а голман Холандије сигурно реагује.

20. МИНУТ - Прете Холанђани, за сада јалово, а Чешка чека своју прилику из контри.

13. МИНУТ - Обећавајући напад за Холанђане резултирао је корнером! Било је опасно пред голом Чешке! Истрчао је беспотребно голман Вацлик, Дамфрис дошао до лопте пре њега, пребацио га, али отишао је сувише искоса...

10. МИНУТ - Погрешио је Калас у одбрани, а то нису искористили нападачи Холандије. За сада домаћин контролише лопту али недостаје завршница.

7. МИНУТ - Добра шанса за Холандију. Блинд је помоћном игром након корнера спустио лопту, на крају ипак офсајд.

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Пушкаш Арена"

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17