ЕУРО 2020: Италија у четвртфиналу након велике драме, одлична Аустрија пала у продужетку (ВИДЕО)

А. Илић

26. 06. 2021. у 20:30 >> 23:35

ФУДБАЛЕРИ Италије савладали су Аустрију у осмини финала Еуро 2020. Дуел који је игран на Вемблију Азури су добили 2:1, а Федерико Кијеза у 95. минуту меча начео Аустрију, а Песина увећао на 2:0, док је Калајџић у 114. минуту поставио коначан резултат.

Од самог старта кренуло се са тврдом игром. Као што клише каже - гледали смо праву такмичарску утакмицу, а две филозофије нису дале простора за импровизацију.

Када је прво полувреме у питању, Спинаџола је у 17. минуту пробио по левој страни. Додао је одлично до Николе Бареле, а фудбалер Интера одлично шутира. Ипак, Данијел Бахман је успео ногом да укроти ту лопту и пошаље је у корнер.

Играо се 32. минут, шутирао је из велике удаљености Ћиро Имбобиле, савладао је голмана Аустрије, али му се испречила статива.

Играо се 65. минут када је Аустрија дошла до вођства. Алаба је главом проследио лопту до Марка Арнаутовића, а он главом матира Ђанлуиђија Донаруму. Након прегледа ВАР снимка Ентони Тејлор показује да је голу претходио  офсајд.

До краја регуларног дела меча није било голова, а  у првом продужетку разиграла се Италија на одушевљење окупљених навијача на Вемблију.

Лајмер је у 95 минуту каснио да сачува Фередика Кијезу, а он успева да савлада Бахмана. Десет минута касније Песина користи додавање из непосредне близине Белотија да увећа предност на 2:0.

Играо се 115. минут Шауб је извео корнер, а Калајџић се одлично снашао и смањио заостатак.

Италијани чекају победника меча Белгија - Португал, који се игра у Севиљи у недељу  од 21 час.

ИТАЛИЈА - АУСТРИЈА 2:1 (0:0)
(Кијеза 95', Песина 105' - Калајџић 115')

Италија (4-3-3): Донарума - Ди Лоренцо, Бонући, Аћерби, Спинацола - Барела (Песина од 68'), Жоржињо, Верати (Локатели од 68')  - Берарди (Кијеза од 84'), Имобиле (Белоти од 84'), Инсиње (Кристанте 108').

Аустрија (4-2-3-1): Бахман - Лајнер, Драговић, Хинтерегер, Алаба - Шлагер, Грилиш - Лајмер, Сабицер, Баумгартнер (Шелф од 90') - Арнаутовић (Калајџић 96').

120.МИНУТ - КРАЈ МЕЧА

119. МИНУТ - Локатели додаје до Кијезе, он пребацује Бахмана, али последњи играч одбране успева да отклони опасност пред голом.

115. МИНУТ - ГОЛ АУСТРИЈА - Шауб је извео корнер, а Калајџић се одлично снашао и смањио заостатак.

111. МИНУТ - Сабицер је шутирао са пет метара. Прво је лоше захватио лопту, а потом ужасно шутирао, лопта одлази далеко изнад пречке.

109. МИНУТ - Ди Лоренцо је истрчао 60-ак метара, дошао до шеснаестерца ривала, недостајала му је снага за прецизну завршницу.

107. МИНУТ - Белоти није искористио додавање Кијезе, лоше је захватио лопту.

106. МИНУТ - Луис Шауб је распалио са ивице шеснаестерца маестрално брани Донарума.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

105. МИНУТ - ГОЛ ИТАЛИЈА - Песина је успео да затресе гол на додавање Белотија.

104. МИНУТ  -  ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ИТАЛИЈУ - Лоренцо Инсиње шутира из прекида, а Данијел Бахман одличном парадом спашава свој гол, само корнер за Италију

95. МИНУТ - ГОЛ ИТАЛИЈА - Федерико Кијеза доноси вођство Азурима. Искористио је прилику, Лајмер је каснио да га затвори.

93. МИНУТ - Опрезан почетак. Прву шансу имао је Кијеза на додавање Белотија. Брани Бахман.

КРАЈ ДРУГОГ ПОЛУВРЕМЕНА

90+4. МИНУТ - Арнаутовић фаулира Жоржиња испред шеснаестерца, Инсиње има прилику искоса да реши питање победника. Решава одбрана то без већих проблема.

90. МИНУТ - Меч је продужен пет минута.

89. МИНУТ - Грилиш добија жути картон, резигниран због тога што Италијани не желе да избаце лопту у аут због повреде Баумгартнера.

84. МИНУТ - Покушао је "лукаво" Инсиње, недостаје Италији завршница, све остало је вечерас ту.

83. МИНУТ - Берарди је атрактивно покушао "маказицама", лош је захватио лопту.

80. МИНУТ - Бонући у пресудном тренутку испуцава лопту након покушаја Арнаутовића да убаци у шеснаестерац.

79. МИНУТ - Одличан темпо утакмице, покушавају Италијани да пробију бедем Аустрије, али им то никако не полази за руком.

74. МИНУТ - Песина је оборио Лајнера, негодују Аустријанци - траже пенал, а Тејлор показује на  гол аут.

71. МИНУТ - Песина је додао до Локателија који је из окрета пробао да шутира, тик крај гола. Одмах у наредном нападу одлична лопта за Лоренца Инсињеа, који шутира - лоше, одлази крај гола.

65. МИНУТ - ГОЛ АУСТРИЈА - ОФСАЈД - Марко Арнаутовић је искористио лопту коју му је послао Алаба, те српски фудбалер главом матира Донаруму из непосредне близине. Након прегледа ВАР снимка Ентони Тејлор показује да је био офсајд, ништа од вођства Аустрије

61. МИНУТ - Верати је препустио лопту Сабицеру, а у пресудном моменту блокира Бонући.

56. МИНУТ - Инсиње је избегао офсајд замку. Остао је иза Алаба, а Италијан је у овој ситуацији требало да буде себичан, а он се одлучује на додавање - корнер.

55. МИНУТ - Аћерби враћа Донаруми, који је морао да похита назад ка голу како би стигао лопту. Паника у редовима Италијана, срећом по њих, без последица.

52. МИНУТ - Прекид за Аустрију са седамнаесте метара. Алаба је извођач прекида - лоше. Одахнули су навијачи Италије, лоппта преко гола одлази.

49. МИНУТ - Арнаутовић је повукао контру напред, пошао је само Баумгартнер, на крају Марко Арнаутовић шаље лопту у гол-аут.

48. МИНУТ - Опробао је ударац и Верати, био је блокиран, потом у наставку напада и Имобиле.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. МИНУТ -  Италија је била боља за стативу Имобилеа у бледом првом полувремену.

43. МИНУТ - Након нешто мирнијег периода опробао се Спинацола, Бахман шаље лопту у корнер. Инсиње је послао лопту до Ди Лоренца који је лоше захватио лопту, а Бонући није могао до ње у наставку акције.

32. МИНУТ - НЕВЕРОВАТАН ШУТ ИМОБИЛЕА! Фудбалер Лација шутирао је са велике удаљености, успео је да погоди стативу гола већ савладаног Бахмана.

30. МИНУТ - Пад ритма у игри. Игра се између два шеснаестерца, доста груба игра, посебно Аустрије, али Ентони Тејлор дозвољава грубљи стил.

25. МИНУТ - Послао је лопту Барела напред, Имобиле је избегао офсајд замку, али је лопта одлучила да превари Италијана, те није било опасности на крају.

23. МИНУТ - Поново следи период у коме напада Италија. Круже Аћерби и Барела око шеснаестерца Аустрије, али се све завршава јаловим покушајима и губљењем лопте.

18. МИНУТ - Захуктава се темпо. Изградио је позицију Арнаутовић, високо преко гола.

17. МИНУТ - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ИТАЛИЈУ - Спинацола је пробио по левој страни, закривио додавање на ивицу шеснаестерца за Николу Барелу, шут фудбалера Интера Бахман брани уз доста напора.

13. МИНУТ - Инсиње је био помало себичан. Повукао је по левој страни. Имао Имобилеа на другој, али је одлучио да шутира. Брани Бахман.

11-МИНУТ - Притисак Италије. Спинацола је у уводном делу зачетник неколико акција, Италија је упутила први шут ка голу ривала, лоше је то било.

9. МИНУТ - Греши Алаба, Ди Лоренцо вуче контру, али на крају лопта за Аустрију. Црвено-бели покупавају да игру организују из последње линије, а то смета навијачима на трибнама Вемблија.

5. МИНУТ - Отворена игра од старта. Оба тима покушавају лоптама кроз средину да угрозе ривала, за сада неуспешно.

1. МИНУТ - Утакмица је почела.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00