ГРУПА СМРТИ ОПРАВДАЛА НАЗИВ: Лудница у Минхену и у Будимпешти, Немци прошли даље у 85. минуту, Роналдо спашавао Португалце

23. 06. 2021. у 22:35

ГРУПА смрти на ЕУРО 2020 оправдала је назив. Последњих неколико минута на стадионима у Минхену и Будимпешти донели су прегршт узбуђења, а на крају су аутсајдери групе Мађари извукли најдебљи крај иако до 85. минута није изгледало да ће бити тако.

Обе утакмице завршене су резултатом 2:2 што у коначници донело прво место Француској, друго Немачкој и треће Португалу.

Французи у осмини финала играју са Швајцарском, Португалци иду на Белгију, а Немци ће на Вембли против Енглеске.

Водили су Мађари 1:0 и 2:1 на Алијанц арени, у једном тренутку били и други на табели, али на крају су завршили учешће, скупо продавши кожу у можда и најтежој групи у историји Европских првенстава - против првака Европе и два последња шампиона света освојили су два бода!

У исто време у Будимпешти Кристијано Роналдо је са два гола из пенала увећао скор најбољег стрелца Европских првенстава свих времена, вративши Португлаце са ивице амбиса пошто је Бензема са два гола у међувремену преокренуо резултат.