МАКЕДОНИЈА БЕЗ БОДА НА ЕУРО 2020: Пандев се поразом опростио од репрезентације (ВИДЕО)

21. 06. 2021. у 19:52

ФУДБАЛЕРИ Македоније поражени су 3:0 у 3. колу групе Ц европског првенства.

Ово је уједно био последњи меч легендарног Горана Пандева који је одлучио да стави тачку на репрезентативну каријеру, а меч против Холандије је његов последњи меч у дресу са националним грбом.

Пандеву је ово био 122. меч у дресу Северне Македоније.

Повели су фудбалери Холандије голом Мемфиса Депаја у 24. минуту, одлично га је проиграо Дони Мален. У наставку меча Македонија је била конкурентан ривал, али је полувреме завршено са само једним голом. Трајковски је три минута раније погодио стативу и тако пропустио шансу да Македонији донесе вођство.

До паузе је Столе Димитриевски имао одличну интервенцију на ударац Дензела Дамфриса.

Мемвис Депај се у 51. минуту нашао у улози асистента. Послао је феноменалну лопту до Жоржиња Вајналдума.

Исти играч седам минута касније поставља коначних 3:0. Одлично је шутирао након одбитка и послао лопту под пречку.

Холандија је групу завршила са три победе, док је Македонија уписала исто толико пораза.