ПАТРИК ШИК УТИШАО ХЕМПДЕН: Нападач Леверкузена донео победу Чешкој са два гола од којих је други ремек-дело (ВИДЕО)

14. 06. 2021. у 14:56

ФУДБАЛЕРИ Чешке савладали су Шкотску с 2:0 на Хемпден парку у оквиру првог кола групе Д ЕУРО 2020.

Оба гола постигао је нападач Бајер Леверкузена Патрик Шик. Први главом после корнера и центаршута Цоуфала у 42. минуту, а други у 5. минуту из полуконтре када је са средине терена прелепим фелшираним лобом погодио мрежу истрчалог голмана Шкотске Маршала.

После комплетираног првог кола у групи Д ЧЕшка и Енглеска имају по три бода, а Хрватска и Шкотска су вез бодова.

Друго коло на програму је за четири дана када се на Хемпден парку сасртају Чешка и Хрватска, док се на лондонском Вемблију игра острвски дерби Енглеска - Шкотска.

Евентуалним победама, Енглези и Чеси би обезбедили пролаз у нокаут фазу.

Погледајте у галерији како је Маршал завршио у мрежи покушавајући да спречи погодак:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

52. минут - КАКАВ ГОЛ ШИКА! Други погодак на утакмици постигао је нападач Леверкузена и то са центра! Маршал је истрчао, севнула је левица и имамо једна од најлепших голвоа на Европским првенствима уопште, а свакако најлепши на овом.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

42. минут - ЧЕСИ ВОДЕ! Цоуфал одлично центрира, а Шик доводи кнедличке у вођство ударцем главом.

31. минут - Најбоља шанса на утакмици. Робертсон шутира са ивице шеснаестерца, а Вацлик врхобвима прстију избија лопту у корнер

13. минут - Опет су покушали Чеси. Калас је извео слободан ударац са десне стране, али је убачена лопта завршила у гол-ауту.

10. минут - Ево и покушаја Чешке. Шик је лоше захватио лопту.

6. минут - Прилику за Шкотску имао је Мекгин, али се није најбоље снашао па је Калас изблокирао његов покушај.

2. минут - Робертсон пробија по левом крилу, али је лоше центрирао.

Почела је утакмица.

ШКОТСКА - ЧЕШКА 0:1

(Шик 42')

Стадион: Хемпден Парк

Гледалаца: око 12.000

Судија: Данијел Зибер (Немачка)

ШКОТСКА (5-3-2): Маршал - Хенли, Купер, Хендри - О'Донел, Армстронг, Мекгин, Мектомини, Робертсон - Дајкс, Кристи

ЧЕШКА (4-2-3-1): Вацлик - Цоуфал, Челустка, Калас, Борил - Соучек, Крал - Масопуст, Дарида, Јанкто - Шик

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17