ХОЛАНДИЈА СЛАВИЛА НАКОН УЗБУДЉИВЕ ЗАВРШНИЦЕ: Домаћи славили у драматичном дуелу на Еуро 2020

А. Илић

13. 06. 2021. у 23:00 >> 23:00

ФУДБАЛСКА репрезентација Холандије славила је након узбудљиве завршнице са 3:2 против Украјине у првом колу Ц групе Еуро 2020.

Иако су домаћи доминирали у првом полувремену голове смо чекали све до другог полувремена. Феноменално је почело за "лале". Депај је повукао контру, истрчао до шеснаестрца, а голман Украјине Бушчан добро реагује.

Само четири минута касније Вајналдум одлично упошљава Данфриса, а још једном добро реагује голман Украјине. Џорђи Бушхан добро реагује и у 38. минуту када је зауставио зицер Вајналдума који је распалио волејем са ивице шеснаестерца. До краја полувремена Дамфрис је имао невероватну шансу са три метара да угура лопту у мрежу, али је промашио цели фудбал.

У другом полувремену видели смо узбудљив фудбал који је надокнадио сав недостатак у завршници у првом. Дамфрис је одлично прошао одбрану, шутирао је, а Вајналдум тресе мрежу за 1:0.

Само осам минута касније прилику након одбитка користи и Вегхорст. Дамфрис је заостао, чинило се да је офсајд, али након прегледа ВАР снимка није утврђена недозвољена позиција.

Уследио је период који је шокирао навијаче Холандије. Јармоленко у 75. Минуту смањује заостатак фантастичним голом. Да би четири минута касније поравнала чета Андреја Шевченка. Малиновски је фантастично извео слободан ударац, а Јаремчук успева да избегне офсајд замку и донесе изједначење.

Све оно добро што је голман Украјине вечерас урадио пало је у воду у 84. минуту када је након комбинације Украјинаца лоше послао лопту са стране шеснаестерца, долази лопта до Нејтана Акеа, а фудбалер Манчестер Ситија фантастично проналази Дамфриса који поставља коначних 3:2.

УКРАЈИНА - ХОЛАНДИЈА 3:2 (0:0)
(Вајналдум 52', Вегхорст 58' Дамфрис 84' - Јармоленко 75', Јаремчук 79')

Украјина (4-1-4-1): Бушчан - Караваев, Забарни, Матвијенко, Миколенко - Зинченко - Јармоленко, Сидорчук, Малиновски, Зубков( Марлос од 13' -Шапаренко од 63')   - Јаремчук.

Холандија (5-3-2): Стекеленбург - Дамфрис, Тимбер, Де Фрај, Блинд (Аке од 63), Ван Анхолт - Де Рон, Вајналдум, Де Јонг - Вегхорст, Депај.

90+5 МИНУТ - КРАЈ МЕЧА

84. МИНУТ - ГОЛ ХОЛАНДИЈА - Успели су домаћи да дођу поново до вођства. Погрешио је голман Украјине, а то користе Холанђани, Аке је одлично пронашао Дамфриса за 3:2.

79. МИНУТ - ГОЛ УКРАЈИНА: Малиновски је фантастично извео прекид, Јаремчук је избегао офсајд замку. На крају изједначење.

75. МИНУТ - ГОЛ УКРАЈИНА - Јармоленко успева да притисак Украјинаца претвори у гол. Фантастично је фудбалер Вест Хема захватио лопту, успео је да лобује до Стекеленбургса за 2:1.

71. МИНУТ - Лопта сада под контролом Украјине, али за сада не успевају изабраници Андреја Шевченка да угурају лопту у мрежу.

60. МИНУТ - ГОЛ ХОЛАНДИЈА - Вегхорст користи одбитак за постизање гола. Прегледан је вар снимак с обзиром да је у спорној ситуацији остао Дамфрис, али на крају гол.

52. МИНУТ - ГОЛ ХОЛАНДИЈА - Дамфрис се искупио за промашај из првог полувремена, одлично је пробио, шутирао, поново је Бушчан одбранио, а на одбитак је натрчао Вајналдум за 1:0

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 0:0

45. МИНУТ - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

44. МИНУТ - Добро функционише тандем Јармоленко - Јаремчук, други је ушао у петерац на одлично додавање, али Стекеленбург одлично реагује.

40. МИНУТ - Дамфрис промашује зицер са три метара, велика прилика за Холандију.

38. МИНУТ - Џорђи Бусхан би могао да прерасте у хероја Украјине, након шута одбитак долази до Вајналдума који волејем покушава да донесе вођство "Лалама", али још једном одлично реагује голман Украјинаца.

28. МИНУТ - Пао је Марлос у казненом простору, негодују Украјинци, Феликс Брих показује да се настави игра.

21. МИНУТ - Контролише домаћин лопту, али не успева да реализује то у вођство.

16. МИНУТ - Фантастично је почела Холандија, а потом је уследило затишје на "Јохан Кројф арени.

8. МИНУТ - Нижу се шансе за Холанђане. Сада је Вајналдум након контре запретио, али лопта одлази преко гола.

6. МИНУТ - ШАНСА ЗА ХОЛАНДИЈУ - Вајналдум одлично упошљава Дамфриса, а још једном одлично реагује голман Украјине.

2. МИНУТ - Депај је повукао контру са своје половине, истрчао до шеснаестерца, а Бушчан успева да заустави његов ударац. Прва прилика на мечу, показују "лале" да неће бити мирно вече за нападаче условно речено домаћина.

1. МИНУТ - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39