ЕНГЛЕСКА СЛАВИ СТРЕЛИНГА: Фудбалер Манчестер ситија пресудио Хрватској (ВИДЕО)

13. 06. 2021. у 14:53 >> 16:51

ЕНГЛЕСКА је победила Хрватску са 1:0 у првој утакмици групе Д и тако победом почела шампионат Европе.

Јунак тријумфа био је Рахим Стерлинг који је у 57. минуту испоставиће се постиграо једини гол на мечу.

Била је селекија "гордог албиона" боља за тај један погодак који им може много значити у наставку групне фазе.

Утакмица на "Вемблију" није била много садржајна, није било ни много правих прилика. У првом полувремену виђена је једна таква. Шутирао је из казненог простора Фил Фоден, али је тада статива била савезник Хрватске.

Изабраници Златка Далића су покушавали на све начине да угрозе Џордана Пикфорда, но ниједном на правим мукама није био чувар мреже Евертона.

Енглези су кренули у другом полувремену нешто агресивније и успели су то да крунишу голом. Филипс је послао сјајну лопту у простор, Стерлинг је из прве шутирао поред Ливаковића и испоставиће се донео три бода својој селекцији.

Селекција коју са клупе предводи Герет Саутгејт игра против Шкотске, док ће Хрватска одмерити снаге са Чешком.

Састави тимова:

Енглеска (4-2-3-1): Пикфорд - Вокер, Стоунс, Мингс, Трипије - Филипс, Рајс - Стерлинг, Маунт, Фоден - Кејн.

Хрватска (4-1-2-3): Ливаковић - Вршаљко, Вида, Ћалета-Цар, Гвардиол - Брозовић - Модрић, Ковачић - Крамарић, Ребић, Перишић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Енглеска - Хрватска 1:0

90+4. МИНУТ - Крај утакмице!

90+1. МИНУТ - Судија Орсато је одлучио да се игра још четири минута на "Велблију".

86. МИНУТ - Герет Саутгејт је на терен послао младог Џуда Белингема. Овај момак који наступа за Борусију Дортмунд је рођен 2003. године.

82. МИНУТ - Покушава Хрватска да дође до изједначења, али Енглеска се врло лако брани. Нема ни много жестоких напада "коцкастих".

69. МИНУТ - Маунт је сјајно извео слободан ударац са неких 20 метара. Замало је био непрецизан, лопта је отишла преко гола.

63. МИНУТ - Замало да Хари Кејн дуплира предност "гордог албиона". Испратио је центаршут са десне стране, дошао је до лопте, али му је довољно засметао Јошко Гвардиол и нападач Тотенхема је пребацио гол. Том приликом је ударио у стативу, но није било ништа озбиљно.

57. МИНУТ - Енглеска је повела. Фантастичну лопту у простор је послао Филипс, Стрелинг је из прве "гурнуо" поред Ливаковића и довео своју селекцију до предности.

54. МИНУТ - Иста слика и на старту другог дела. Енглези имају лопту, али Хрвате добро стоје на терену.

48. МИНУТ - Оштро је стартовао Ковачић над Маутом и оправдано му је Данијеле Орсато показао жути картон.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме на "Вемблију".

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Енглеска - Хрватска 0:0

45. МИНУТ - Завршено је прво полувреме на "Вемблију", који није било много занимљиво осим уводних пар минута.

43. МИНУТ - Уме ово Трипије много боље. Показао је то баш против Хрватске на Светском првенству када је постигао гол. Извео је слободан ударац са неких 18 метара, али од свега погодио је само Ивана Перишића у живом зиду.

39. МИНУТ - Опет су изабраници Герета Саутгејта преузели контролу лопте, но не падају у налетима. Навијачима се то не свиђа који траже јаче нападе.

33. МИНУТ - Након доброг почетка Енглеза попустио је њихов притисак. Сада Лука Модрић и другови имају више лопту у ногама, али никако да запрете Џордану Пикфорду.

24. МИНУТ - Успела је Хрватска да се ослоби почетног притиска ривала и преузме контролу над утакмицом. Још увек су изабраници Златка Делића без праве прилике.

17. МИНУТ - Лопта је више у ногама "гордог албиона", али за сада мрежа Хрватске мирије и промене резултата нема.

9. МИНУТ - Ређају се нападу пред голом Доминика Ливаковића. Сада је одличном интервенцијом спречио Филипса да се упише у стрелце.

6. МИНУТ - Велика прилика за Енглеску. Фил Фоден је примио лопту на десној страни, унео је у средину, добро шутирао и статива је спасила "коцкасте".

1. МИНУТ - Почела је утакмица на "Вемблију".

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17