БЕЛГИЈА СИЛНА У ПРВОМ МЕЧУ НА ЕП: Лукаку са два гола пресудио Русији (ВИДЕО)

12. 06. 2021. у 20:30 >> 22:56

БЕЛГИЈА је убедљиво савладала Русију са 3:0 у другој утакмици групе Б на Европском првенству. Ову утакмицу обележио је Ромелу Лукаку.

Сјајни нападач постигао је два поготка и тако показао да је на шампионат Европе дошао у врхунској форми.

Русија практично за 90 минута није озбиљније запретила голу који је чувао Тибо Куртоа. "Зборнаја" мора да игра доста боље у наставку такмичења ако жели нечему да се нада.

Иначе, Лукаку је први гол постигао у 10. минуту. Велику грешку направио је Семењон и поклонио гол нападачу Интера, иако је овај био у офсајду. Сјајни голгетер је тај погодак посветио саиграчу из Интера Кристијану Ериксену.

До одласка на одмор "црвени ђаволи" су дуплирали предност преко резервисте Томе Менијеа.

Друго полувреме није било много изнтересантно, али је Лукаку успео једном да побегне одбрани ривала и постигне други гол на мечу.

Белгија други меч игра 17. јуна против Данске, док се Русија дан раније састаје са Финском.

Стадион: "Гаспром арена": Гледалаца: до 33.900. Судија: Матеу Лахоз (Шпанија). Стрелци: Лукаку у 10. и 88. минуту и Меније у 34. минуту.

Белгија (3-4-3): Куртоа - Алдервејрелд, Бојата, Фертонген (од 77. Вермален) - Кастањ (од 27. Меније), Дендокер, Тилеманс, Т. Азар - Мертенс (од 72. Е. Азар), Лукаку, Караско (од 77. Прат).

Русија (4-2-3-1): Шуњин - Фернандеш, Семењов, Џикија, Жирков (од 43. Караваев) - Оздоев, Баринов (од 46. Девејев) - Зобнин (од 63. Мухин), Головин, Кузјајев (од 30. Черишев/од 63. Ал. Миранчук) - Дзјуба.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Белгија - Русија 3:0

90+2. МИНУТ - Крај утакмице! Белгија убедљива у првој утакмици првенства Европе!

88. МИНУТ - После затишја гол. Сјајна контра Белгије и гол Лукакуа! Добио је лопту у простор од Меније, умакао Дивајеву и десном ногом савладао Шуњина.

81. МИНУТ - Друго полувреме изгледа тако као да и једни и други једна чекају да судија Матеу Лахоз одсвира крај. Ниједна права прилика није виђена.

73. МИНУТ - Ушао је и Еден Азар. Некада играч који је важио за једног од најбољих на свету, није имао добру сезону у Реалу, у томе су га спречиле и повреде.

66. МИНУТ - Много интересантније је било прво полувреме. Белгија не ризикује много, док "зборнаја" не може да створи неку прилику која би угрозила "црвене ђаволе".

56. МИНУТ - Тим Роберта Мартинеза зналачки чува стечену предност, док Руси никако озбиљније да запрете Тибу Куртои.

49. МИНУТ - Почело је друго полувреме! Белгија је била много бољи ривал у прбих 45 минута утакмице у Санкт Петербургу!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Белгија - Русија 2:0

45+4. МИНУТ - Крај првог полувремена!

45+2. МИНУТ - Дра мар је направио Караско. Промешао је одбрану "зборнаје" фудбалер Атлетико Мадрида, шутирао је искоса са неких 13 метара, но лопта је отишла преко гола.

45. МИНУТ - Тренер Русије Станислав Черчешов морао је у првом полувремену да изврши две принудне измене. Терен су напустили Кузјајев и Жирков, а ушли су Черишев и Караваев.

43. МИНУТ - "Црвени ђаволи" доминирају тереном и право је питање како резултат није убедљиви.

34. МИНУТ - Белгија долази до 2:0. Резервиста Меније је постигао погодак. Голман Русије Шуњин је лоше реаговао, пошто је одбио лопту право на ногу крилног играча "црвених ђавола", коме није било тешко да затресе мрежу "зборнаје".

25. МИНУТ - Жестоко су се сударили Кузјајев и Кастањ. Белгијски фудбалер је задобио модрицу и мало јачи ударац, па неће моћи да настави уакмицу. Њега мења Тома Меније.

23. МИНУТ - Белгија напада и покушава да постигне још један погодак како би што пре стекла још већу предност. Ипак, за сада нема промене резултата.

14. МИНУТ - Имала је Русија велику прилику. Добро је главом шутирао Фернандеш, али је лопта завршила у наручју Куртое.

10. МИНУТ - Ромелу Лукаку постигао је гол и довео Белгију до предности. У дубоком офсајду је био нападач Интера, али је лопта пре него што је дошла до њега погодила Семњова и очигледно да је судија сматрао да то није офсајд. Ово је Лукаку био 61. гол у националној селекцији.

7. МИНУТ - Без прилика протичу уводни минути утакмице. За сада и једни и други играју опрезно, као да одмеравају снагу једни других.

2. МИНУТ - Почела је утакмица у Санкт Петербургу.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14