ЕРИКСЕНОВА ДРАМА ПАРАЛИЗОВАЛА ДАНЦЕ: Историјски тријумф Финске (ФОТО+ВИДЕО)

12. 06. 2021. у 17:30 >> 21:48

ФУДБАЛЕРИ Финске савладали су Данску на стадиону Паркен у Копенхагену, голом Похјанпала у 60. минуту утакмице на којој је централни догађај ипак била животна драма данског фудбалера Кристијана Ериксена.

ДАНСКА – ФИНСКА 0:1

(Похијанпало 60')

Стадион: Паркен у Копенхагену

Гледалаца: 25.000

Судија: Ентони Тејлор (Енглеска)

ДАНСКА (4-3-3): Шмајхел – Вас (од 76. Стригер), Кјер, Кристенсен, Меле – Ериксен(од 45. Јенсен), Хејбјерг, Дилејни (од 76. Корнелијус) – Поулсен, Брјатвајт, Винд (од 63. Олсен).

ФИНСКА (4-4-2): Храдецки – Раитала, Арајури, О Шонеси, Уронен – Лод, Камара, Спарв (од 77. Шулер), Тоивио – Похајанпало, Пуки (од 77. Кауку).

90. минут - Играће се још четири минута надокнаде.

86. минут - Десни бек Финске Раитала је остао на земљи после акције у којој је Данска имала прилику да дође можда и до изједначења, а могуће да је био и нови пенал.

Храдецки је промашио истрчавање, Поулсн је био неодлучан али је можда лопта у наставку акције погодила дефанзивца Финске у руку...

80. минут - Уронен је, уз голмана Храдецког и стрелца Похјанпала херој Финске. Не само што је био асистент код гола него је сада спречио готово извесно изједначење.

73. минут - Досуђен је пенал за Данску који није реализовао Хејбјерг. Очигледно је да су Данци под јачим утиском онога што се десило њиховом саиграчу, што је свакако разумљиво. Видело се приликом залета да ће Данац промашити.

Ово је први историјски гол за Финску на Европским првенствима. Уронен је центрирао, а Похијнпало је прво у скоку преварио Кјера, а онда је лопта одскочивши чудно преварила Шмајхела.

60. минут - ФИНЦИ ВОДЕ! Из првог ударца нагол Финска је погодила, стрелац Похијанпало.

55. минут - Винд покушава два пута, нешто касније изблокиран је Меле. Данци имају 19 удараца на гол, Финци ниједан.

50. минут - Наставља се слика од пре прекида, Данци нападају, финци још немају ударац на гол.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Ништа значајно није се десило у наставку првог полувремена

УТАКМИЦА ЈЕ НАСТАВЉЕНА

Прво ће бити одиграна 4 минута преостала од првог полувремена, а онда после пет минута паузе прелази се на промену страна и друго полувреме.

Одлуку да се сусрет настави донели заједно репрезентативци Данске и Финске.

После готово сат времена драме, стигле су прве оптимистичне информације, да је Ериксеново стање стабилно.

Гледаоци на Паркену су обавештени да остану на својим местима што указује да ће се меч наставити.

44. минут - Страшне сцене! Кристијан Ериксен се срушио уз леву аут-линију и изгледа да је без свести. Указује му се помоћ на терену, а саиграчи су га окружили са забринутим изразом лица.

39. минут - Брајтвајт гађа другу стативу са 15 метара, али није довољно прецизан.

33. минут - Сада је на земљи О'Шонеси. Финац ирске крви добио је ударац лоптом у нос.

29. минут - Нови прекид на утакмици изазван повредом Уронена. дошло је до судара левог бека финске са голманом Храдецким, а у тој гужви учествовао је и Брајтвајт.

27. минут - Кристенсен је несмотрено закачио Пукија руком по глави, због чњга је дошло до краћег прекида.

24. минут - Брајтвајт прети са десетак метара, али лопта иде поред гола.

22. минут - Дилејни је могао много боље да реагује, уместо да Данци опасније запрете голу Храдецког, Финска је дошла у прилику преко контра-напада. Срећом по домаћина Пуки је изгубио ремпловање са Кјаером а да је успео да прође искусног штопера изашао би сам испред Каспера Шмајхела.

18. минут - Голман Леверкузена је под баражном паљбом, али одолева, последњи је покушао Ериксен!

15. минут - Нова прилика за Данску, Храдецки избија лопту из гола после главомета Хејберга. Пола паркена је већ помислило да је гол.

10. минут - Меле пролази лако, одбрана финске има великих потешкоћа да заустави Данце који показују широку лепезу опција у нападу.

7. минут - Шутирао је Винд, али Храдецки је остао несавладан. Неколико тешких минута за одбрану Финске.

5. минут - Узбуђења испред гола финаца након корнера који је извео Ериксен.

4. минут - Жути картон показао је Тејлор Лоду из финске после прекршаја на средини терена.

1. минут - Данци су кренули са центра.

ПОЧЕЛА ЈЕ УТАКМИЦА

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39