БЕНЗЕМИН КОШМАРНИ ПОВРАТАК: Нападач Реала промашио пенал на "новом дебију" за Триколоре

02. 06. 2021. у 22:36

КАРИМ БЕНЗЕМА није се прославио на свом повратку у репрезентацију Француске која је угостила екипу Велса.

БЕНЗЕМИН КОШМАРНИ ПОВРАТАК:  Нападач Реала промашио пенал на новом дебију за Триколоре

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Нападач мадридског Раала обукао је мајицу са кочоперним петлом после шестогодишње паузе, али је промашио пенал у 27. минуту након фаула због кога је искључен Неко Вилијамс.

Триколори су у наставку успели да материјализују бројчану предност на терену и головима Ембапеа у 37, Гризмана у 48. и Оусмана Дембелеа у 79. минуту савладали су гостујућу екипу.

Меч је одигран иза затворених врата Алајанц ривијера стадиона у Ници који иначе прима 36.ооо гледалаца.

Од осталих утакмица овог пријатељског термина у Европи издвајамо реми Данске у Немачкој за коју су такође наступила два повратника - Макс Хумелс и Томас Милер.

Флоријан Нојхаус је довео панцере у вођство у 48. минуту, а изједначење викинзима донео је Јусуф Поулсен у 71.

Енглеска је голом Саке савладала Аустрију, Грузија је изненадила Румуне у гостима (1:2), а Холандија и Шкотска поделили су плен - 2:2. Шкоти су головима Хендрија и низбета два пута водили, а оба пута поравнање је доносио Мемфис Депај.

Раније су без голова играли Босна и Херцеговина и Црна Гора.