ПЕЧЕНИ КРОМПИР СА СИРОМ И МИРИСНИМ БИЉЕМ: Савршен залогај за сваки дан
Мирис печеног кромпира који излази из рерне један је од оних мириса који моментално буде апетит и топлину дома.
ФОТО: Novosti
Ово једноставно јело спаја најбоље од свега — хрскавост, топљиви сир и освежавајућу арому зачина. Печени кромпир са сиром и мирисним биљем је прави избор било да га послужите као прилог уз ручак, или као укусну, заситну ужину уз омиљени сос.
Састојци:
- 1 кг кромпира (пожељно младог или средње величине)
- 3 кашике маслиновог уља
- 1 кашичица сушеног тимијана
- 1 кашичица сушеног оригана
- 1 кашичица гранулираног белог лука
- со и свеже млевени бибер по укусу
- 100 гр сира (моцарела, гауда или чедар)
- свеж першун за посипање
Припрема:
Добро оперите кромпир и исеците га на кришке. Ако је млад, није потребно љуштење. У већој посуди помешајте маслиново уље, тимијан, оригано, бели лук, со и бибер. Додајте кромпир и добро га премажите смесом да свака кришка буде обложена. Поређајте кромпир у једном слоју на плех обложен папиром за печење. Пеците у загрејаној рерни на 200°C око 35–40 минута, док не постане златан и хрскав. Када је кромпир готов, поспите га ренданим сиром и вратите у рерну на још 5 минута — тек толико да се сир лепо отопи и формира златну корицу. Послужите топло, посуто свежим першуном.
Уживајте!
Препоручујемо
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)