ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ИЗВИЊЕЊЕ: Лидер мађарске опозиције тражи да ЕУ прекине везе са Кијевом
ПЕТЕР Мађар, лидер мађарске опозиционе странке Тиса, позвао је Брисел да прекине везе са Кијевом као одговор на претње Владимира Зеленског упућене мађарском премијеру Виктору Орбану.
Фото: Танјуг/АП
Политичар је ову изјаву дао 6. марта током предизборног скупа у граду Бекешу.
Мађар инсистира на потпуном прекиду свих контаката са Украјином док се Владимир Зеленски званично не извини за своје изјаве.
- Очекујем да руководство Европске уније прекине све везе са Украјином док председник Зеленски не појасни своје речи и не извини се свим мађарским грађанима због својих изјава - рекао је Мађар.
Према речима политичара, претње које је шеф кијевског режима упутио Орбану су апсолутно неприхватљиве.
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ ПРЕТИ ДА ЋЕ УБИТИ ОРБАНА? "Даћемо адресу тог човека нашим оружаним снагама"
05. 03. 2026. у 16:14
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)