БАЈДЕН ИЗНЕНАДИО ЗАПАД: Русија или Кина могу преузети лидерство у свету
РУСИЈА или Кина могле би да преузму улогу светског лидера уколико се САД повуку, сматра бивши председник Сједињених Америчких Држава Џозеф Бајден.
Фото: Профимедиа
-Ако не будемо ми (САД) ти који предводе свет, ко ће онда управљати? Русија? Кина?, преноси лист The Hill Бајденову изјаву дату 15. децембра, током отварања његове председничке библиотеке.
Бајден је том приликом позвао Вашингтон да настави да игра водећу улогу у међународним односима, истичући да су Сједињене Државе, како је рекао, „дужне свету“ и да имају капацитет да ту одговорност и даље носе.
Он је нагласио да би повлачење Америке са позиције глобалног лидера створило вакуум који би друге велике силе могле да попуне, што би, по његовом мишљењу, имало далекосежне последице по светски поредак.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
УНУКА "АГЕНТА 30" КОЈИ ЈЕ ПОМАГАО НАЦИСТИМА У УКРАЈИНИ: Ко је у ствари нова шефица МИ-6
16. 12. 2025. у 21:20
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (1)