ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК У ЛОНДОНУ: Одлучивало се о Украјини, ево шта су договорили Зеленски, Стармер, Макрон и Мерц (ВИДЕО)
САСТАНАК иза затворених врата у Даунинг стриту број 10 у Лондону између украјинског председника Владимира Зеленског, британског премијера Кира Стармера, француског председника Емануела Макрона и немачког канцелара Фридриха Мерца је завршен.
Фото Танјуг/АП/Kin Cheung
Најављено је да ће данас Зеленски и Стармер одржати билатералне разговоре, преноси Гардијан.
Макрон ће се вратити у Париз на састанак где би требало да се састане са хрватским премијером Андрејем Пленковићем, преноси Гардијан.
Позивајући се на извор из Јелисејске палате, британски лист преноси да је данашњи састанак у Лондону "довео до наставка заједничког рада" на америчком мировном плану, као и о томе на који начин Европа може да допринесе.
Фото Танјуг/АП/Kin Cheung
Извор је навео да је "посао близу краја", и да је потребно да се још ради на "робусним безедносним гаранцијама", као и на "предлозима за поновну изградњу Украјине након рата".
Четворица лидера разговара су о америчком плану за окончање рата у Украјини.
Зеленски је уочи састанка изјавио да је потребно јединство Европе, Украјине и Сједињених Америчких Држава, истичући да је реч о "важном тренутку" у којем треба разговарати о свим "осетљивим питањима".
Након разговора у Лондону, Зеленски ће отпутовати у Брисел, где ће се касније данас састати са председницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен, председником Европског савета Антониом Коштом и генералним секретаром НАТО-а Марком Рутеом.
После Брисела, украјински председник отпутоваће у Рим, где ће се сутра састати са италијанском премијерком Ђорђом Мелони.
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)
ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.
14. 01. 2026. у 18:36
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
ГДЕ ЈЕ ДАНАС ЧЕДИНА БИВША ЖЕНА? Јелена ужива у Америци - са новим дечком
ЈЕЛЕНА и Чеда су се развели након 25 година брака у ком су добили четворо деце.
16. 01. 2026. у 09:52
Коментари (0)