"ОДБАЦУЈЕМО КАПИТУЛАЦИЈУ ПРИКРИВЕНУ КАО МИР" Залужни се хитно огласио о ситуацији у Украјини

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

10. 11. 2025. у 12:09

БИВШИ генерал и амбасадор Украјине у Лондону, Валериј Залужни, "увијено" је критиковао актуелну администрацију САД због позива на преговоре са Русијом.

ОДБАЦУЈЕМО КАПИТУЛАЦИЈУ ПРИКРИВЕНУ КАО МИР Залужни се хитно огласио о ситуацији у Украјини

Фото: Профимедиа

Ово је написао у чланку за Њујорк пост.

- Одбацујемо капитулацију прикривену као мир. Праведно решење мора да врати наш територијални интегритет, осигура одговорност за ратне злочине и гарантује да агресор никада више не може да прети Европи из Москве. Све мање од тога би издало не само Украјинце већ и принципе који чувају слободан свет безбедним и слободним - написао је бивши врховни командант.

Иако Залужни не критикује директно Трампа или његове иницијативе у чланку (чак ни не помиње америчког председника по имену), општи дух текста је структуриран као полемика против позива Беле куће на компромис. Валериј Залужни се противио позивима на преговоре између Кијева и Москве.

- Чак и сада, неки на Западу нас позивају да преговарамо са људима који су дошли да нас убију. Заборављају две једноставне истине - Прво: није у питању само судбина Украјине, већ и безбедност Европе. Друго: сваки мир са Москвом који награђује агресију је позив на даље ратове - написао је Залужни.

Он такође сматра да су "позиви на свеобухватни мировни споразум опасно преурањени".

Залужни је позвао на "мир кроз победу", а до тада ће се Украјина "борити на сваком фронту: војном, политичком и дипломатском".

(Страна)

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РЕЦИТЕ ДАНСКОЈ... Ударна порука Трампа НАТО-у само неколико сати пред састанак о Гренланду!

"РЕЦИТЕ ДАНСКОЈ..." Ударна порука Трампа НАТО-у само неколико сати пред састанак о Гренланду!

ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп упутио је поруку око Гренланда на својој друштвеној мрежи Трутх Социал, само неколико сати пре заказаног састанка државног секретара САД Марка Рубија и америчког потпредседника Џеја Ди Венса са министром спољних послова Данске Ларсом Лекеом Расмусеном и шефицом дипломатије Гренланда Вивијан Моцфелдт у Белој кући.

14. 01. 2026. у 16:35

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (0)

РОЂЕН КАО БЕХЉУЉ БЕХЉУЉИ: Зашто је Беки променио име