"УСЛЕДИЋЕ АДЕКВАТАН РУСКИ ОДГОВОР": Захарова након затварања генералног конзулата у Кракову

Биљана Ристивојевић

12. 05. 2025. у 11:30

РУСИЈА ће предузети одговарајуће мере након затварања руског генералног конзулата у Кракову, изјавила је данас портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

УСЛЕДИЋЕ АДЕКВАТАН РУСКИ ОДГОВОР: Захарова након затварања генералног конзулата у Кракову

Фото: ЕПА

- Варшава наставља намерно да уништава односе, делујући против интереса грађана - рекла је Захарова за РИА Новости.

Захарова је истакла да ће у блиској будућности уследити руски "адекватан одговор на ове неадекватне кораке" Пољске.

Министар спољних послова Пољске Радослав Сикорски је раније данас саопштио да та земља повлачи сагласност за рад руског конзулата у Кракову, а као разлог за то је навео доказе којима су располагале пољске власти да су руске специјалне службе наводно биле умешане у пожар у тржном центру у Варшави.

- Због доказа да су руске специјалне службе починиле чин саботаже, који је за осуду, над тржним центром у Улици Маривилска, одлучио сам да повучем своју сагласност за рад Конзулата Руске Федерације у Кракову - рекао је Сикорски у објави на платформи Икс.

Пољски премијер Доналд Туск је рекао јуче, након годину дана истраге о том случају, да руске тајне службе стоје иза огромног пожара који је готово потпуно уништио тржни центар у Варшави у мају 2024. године.

Прошле јесени, пољске власти су затвориле руски генерални конзулат у Познању и протерале тројицу дипломата који су тамо радили, а у одговору на то Москва је затворила пољски генерални конзулат у Санкт Петербургу.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАЈЗГОДНИЈА ХРВАТИЦА ПРИЗНАЛА ДА ЈЕ СРПКИЊА: Открила због чега говори хрватским језиком и зашто је променила презиме

НАЈЗГОДНИЈА ХРВАТИЦА ПРИЗНАЛА ДА ЈЕ СРПКИЊА: Открила због чега говори хрватским језиком и зашто је променила презиме

ПЕВАЧИЦА и списатељица Нивес Зељковић, познатија као Нивес Целзијус, по многима једна од најзгоднијих Хрватица, открила је недавно у једном интервјуу за домаће медије да је заправо Српкиња.

14. 07. 2025. у 12:21

ОН ЖЕЛИ ДА УЗМЕ СВЕ! Путин обавестио Трампа да креће у велику офанзиву, дао му и рок

"ОН ЖЕЛИ ДА УЗМЕ СВЕ!" Путин обавестио Трампа да креће у велику офанзиву, дао му и рок

РУСКИ председник Владимир Путин обавестио је америчког председника Доналда Трампа да Москва намерава да појача војне операције на истоку Украјине у року од наредних 60 дана, објавио је портал Аксиос 14. јула, позивајући се на неименоване изворе упознате са телефонским разговором двојице лидера почетком месеца.

14. 07. 2025. у 10:04

ПОТПУНИ ЗАОКРЕТ, ТРАМП СПРЕМА АГРЕСИВНИ ПЛАН: Откривено шта ће бити његова важна објава о Русији

ПОТПУНИ ЗАОКРЕТ, ТРАМП СПРЕМА АГРЕСИВНИ ПЛАН: Откривено шта ће бити његова "важна објава о Русији"

ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп ће данас објавити нови план за наоружавање Украјине који би требало да укључује офанзивно оружје, рекла су два извора упозната са плановима за "Аксиос".

14. 07. 2025. у 09:41

Коментари (0)

КЕЈТ МИДЛТОН ОДУШЕВИЛА У КРЕАЦИЈИ СРПСКЕ ДИЗАЈНЕРКЕ: Ево како је краљевска породица украла све погледе на Вимблдону! (ФОТО)