СИЈАРТО У САНКТ ПЕТЕРБУРГУ: Упркос притисцима Мађарска неће одустати од нафте и гаса из Русије
МАЂАРСКА упркос притиску Запада неће одустати од испорука нафте и гаса из Русије, изјавио је данас мађарски министар спољних послова Петер Сијарто на маргинама Међународног економског форума у Санкт Петербургу (СПИЕФ).

Фото Танјуг
Према његовим речима, Будимпешта упркос геополитичким и идеолошким притисцима није спремна да одустане од ефикасног партнерства које има у области снабдевања енергентима са Русијом.
- Када земља одлучи да купује енергенте из неких извора, за Мађарску то није политичка одлука, већ практично питање - нагласио је Сијарто.
Мађарски министар спољних послова је навео да његова земља и даље мисли да енергетску политику не треба посматрати као компоненту геополитичке агенде, преноси ТАСС.
У Русији је јуче почео Санктпетербуршки међународни економски форум који се одржава под слоганом "Формирање нових области раста као камен темељац мултиполарног света".
Форум ће трајати до 8. јуна, а програм обухвата више од 150 тематских сесија којима ће присуствовати више од 1.000 модератора и говорника.
БОНУС ВИДЕО: ВОЈНА ВЕЖБА: Погледајте Туркменистанску армију на делу
Препоручујемо

"ЦИЉ МАЂАРСКЕ ЈЕ ЈАСАН" Сијарто: Шокирани смо изјавама о слању западних трупа у Украјину
29. 05. 2024. у 14:59

РАМПА ЗА ОРБАНА: И Аустрија подржала предлог да се Мађарској укине право гласа у ЕУ
04. 06. 2024. у 12:18

СИЈАРТО ЗАПРЕТИО: На нападе њиховим оружјем Русија ће одговорити још снажније
03. 06. 2024. у 21:38

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.
08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

СЛАВИМО ПЕТРОВДАН: Шта се данас не ради и шта треба умесити
СРПСКА православна црква и њени верници данас прослављају Петровдан, празник који је посвећен светим апостолима Петру и Павлу.
12. 07. 2025. у 07:34
Коментари (0)