ДРЖАВА НЕЋЕ ДОЗВОЛИТИ УГРОЖАВАЊЕ ЕНЕРГЕТСКЕ СТАБИЛНОСТИ: Мали - Тражимо решење за НИС

В.Н.

29. 10. 2025. у 12:00

ПРВИ потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали изјавио је данас да се ради на проналажењу решења за Нафтну индустрију Србије и истакао да држава неће дозволити угрожавање енергетске стабилности и безебедности.

ДРЖАВА НЕЋЕ ДОЗВОЛИТИ УГРОЖАВАЊЕ ЕНЕРГЕТСКЕ СТАБИЛНОСТИ: Мали - Тражимо решење за НИС

НИС

- Решавали смо све проблеме са којима смо се до сада суочавали и увек је, у суштини, био човек, односно, обичан човек и решавање његових проблема. Решићемо ове велике проблеме, али нећемо заборавити ни ове, да кажем, мање, али такође веома важне за свакодневни живот грађана Србије - рекао је Мали.

Он је рекао за Пинк да ситуација са НИС-ом ствара неизвесност у погледу оцене коју ће Међународни монетарни фонд сутра дати Србији.

- Имали смо веома важан и нимало лак разговор са ММФ-ом. Испунили смо све реформске циљеве које смо поставили и испуњаваћемо и даље. Подсетићу вас да смо ми једина земља у региону Западног Балкана која има инвестициони кредитни рејтинг и једина земља која је кандидат за пуноправно чланство у ЕУ, а која има тај рејтинг - рекао је Мали.

Министар финансија је навео да смо јутрос на рачуну имали 459 милијарди динара што, како каже, говори о стабилности наших финансија.

- Имамо мало мањи раст него што смо планирали због ових блокада. Веће би нам било и повећање плата и пензија да свега тога није било. Видећемо шта ће бити за два дана, они ће се окупити и то је то, идемо даље - рекао је Мали.

Он је додао да су блокаде нанеле штету држави, али да "ћемо успети да надокнадимо све што смо пропустили у протеклих 11 месеци".

- Али то је та жеља да зауставите раст Србије, то је та жеља да вратите Србију у прошлост и да преко улице дођете на власт. Хрватски медији здушно подржавају протесте у Србији, само да видимо који су то спољни, а који на крају крајева и домаћи фактори који желе да руше нашу Србију, па нека грађани сами реше и сами одлуче - рекао је Мали. Мали је додао да не жели да троши време на блокаде и закључио да држава води одговорну економску политику.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

СРАМНО: Србе из Републике Српске називају прекодринским олошем, али се грле са Санџаклијама

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)

ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)

ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.

14. 01. 2026. у 18:36

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (0)

ТУЖНА СЛИКА 21. ВЕКА: Деца треба да буду битнија од вашег изгледа и од свега (ФОТО)