ТРАМП СЕ НЕ ЗАУСТАВЉА! Најавио нове царине - "Узели су нам то лако, као када од детета узмете бомбону!"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп најавио је данас увођење царине од 100 одсто на све филмове снимљене ван Сједињених Америчких Држава, пошто су друге земље, према његовим речима, "украле" Америци филмску индустрију.
Foto: Tanjug/AP
Трамп је у изјави на друштвеној мрежи Трут соушал (Трутх Социал) навео да је тиме посебно погођена Калифорнија, некадашњи центар глобалне филмске продукције, а за то је окривио "слабог и неспособног гувернера" те савезне државе.
"Фимска индустрија нам је одузета, лако као када од детета узмете бомбону", упозорио је Трамп и додао да због тога уводи стопроцентну царину на све филмове снимљене ван Америке.
Одлука, која се односи на све стране продукције, део је Трампове шире политике економског протекционизма. Критичари оцењују да би овакав потез могао изазвати трговинске тензије, док Трампове присталице тврде да ће мере подстаћи домаћу филмску продукцију и вратити послове у Холивуд, преносе медији.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Препоручујемо
ТРАМП ПОТПИСАО УРЕДБУ КОЈА МЕЊА ТРГОВИНУ СА ЈАПАНОМ: Ево шта се крије иза споразума
05. 09. 2025. у 21:15
АМЕРИЧКИ СУД ПРОГЛАСИО ТРАМПОВЕ ЦАРИНЕ НЕЗАКОНИТИМ: Да ли остају на снази?
30. 08. 2025. у 19:25
БИТКОИН ПОРАСТАО ЗА 2,49 ОДСТО НА 95.500 ЕВРА: Итиријум за 2,7 одсто на 3.500 евра
29. 09. 2025. у 16:25
"СРПСКА СЕ ТРУБА С КОСОВА ЧУЈЕ" ЗА ПОБЕДНИКА МАТЕЈУ: Оборен рекорд на Газиводама - Стотине младића и девојака пливало за Часни крст (ВИДЕО)
ПЛИВАЊЕ за Часни крст одржано је традиционално на језеру Газиводе. Овогодишњи победник је Матеја Касаловић.
19. 01. 2026. у 13:55
КАЛИНКА ЈЕ ИМАЛА 14 ГОДИНА КАД ЈЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА: Отац 30 година истраживао злочин, сви га сматрали лудим - права истина је шокирала свет!
АНДРЕ Бамберски је пензионер, а три деценије живота је посветио разоткривању смрти своје ћерке.
19. 01. 2026. у 13:58
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)