НЕ-УПУЋЕНИ У ЈТОК НЕМАЈУ НИЈЕДНУ ПРАВОСНАЖНУ ПРЕСУДУ: А добијали дупло веће плате

В. Н.

06. 03. 2026. у 16:02

ТРОЈЕ јавних тужилаца који се из Јавног тужилаштва за организовани криминал (ЈТОК) враћају у своја матична тужилаштва јер Високи савет тужилаштва (ВСТ) није донео одлуку о њиховом упучивању у складу са изменама сета закона, уопште немају ниједну правоснажну пресуду, а један од њих нема чак нити једну истрагу!

НЕ-УПУЋЕНИ У ЈТОК НЕМАЈУ НИЈЕДНУ ПРАВОСНАЖНУ ПРЕСУДУ: А добијали дупло веће плате

FOTO: Arhiva novosti

Сво троје су били упућени дискреционом одлуком Врховне јавне тужитељке по њеним мерилима лојалности и послушности за дупло веће плате и дупло мање посла !

Тужилац Драгољуб Миловановић упућен је одлуком врховне тужитељке у новембру прошле године и још нема ниједну истрагу.

Тужитељка Ирена Бјелош, како сазнајемо, има свега неколико истрага и суђења и ниједну правоснажну пресуду, а већ пет година је упућена у ЈТОК на дупло већу плату од које примају њене колеге у Вишем јавном тужилаштву у Београду у које ће се вратити следећег уторка.

Тужилац Александар Барац који је упућен у ЈТОК прошле године из ВЈТ у Новом Саду има у раду само две истраге, од којих се једна тиче сумњи о неправилностима у вези са финансирањем рекострукције пруге Нови Сад - Суботица.

Ова истрага се не бави падом надстрешнице на железничкој станици у Новом Саду , како се то лажно пласира у делу јавности, већ како смо навели, финасирањем пруге.

Истрагу узрока пада надстрешнице који је за последицу имао смрт 16 људи води  ВЈТ у Новом Саду због кривичног дела – Тешко дело против опште сигурности, док је Посебно одељење за сузбијање корупције ВЈТ у Београду подигло оптужницу против троје окривљених због сумње  да су коруптивним радњама, односно несавесним радом допринели настанку наведене последице.

Подсетимо, ови тужиоци у иначе као део Колегијума ЈТОК недавно само себи дали “сагласност” за упућивање, кршећи тако Закон о јавном тужилаштву.

Закон не прописује "сагласност Колегијума", који у овом случају подсећа на непостојећи "пленум", већ само “мишљење” главног јавног тужиоца тужилаштва у које се упућивање врши.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - На споменику му пише...

ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."

НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.

11. 04. 2026. у 11:40

Коментари (0)

ХРИСТОС ВАСКРСЕ - ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ: “Вечерње новости” свим верницима честитају највећи хришћански празник