ШПАНИЈА је постала својеврсни џелат ватерполо репрезентацији Србије, пошто их је и четврти узастопни пут савладала. Овога пута на базену "Милан Гале Мушкатировић“, у четвртфиналу Светске лиге било је 13:11 (3:3, 1:5, 3:2, 4:3).

Прва четвртина је завршена резултатом 3:3. "Делфини" су после почетног вођства од 1:0, били у константном заостатку, да би секунд пре краја Гогов маестралним поготком, са готово пола терена, донео ерупцију одушевљења у дупке пуном пливалишту на "25. мају".

Прву осетнију предност од два гола разлике (3:5) направила је "црвена фурија", која је пре свега зналачки користила играча више. У тим тренуцима је на голу бриљирао Шпанац Лопез, док се српска одбрана тотално "распала", па је на семафору на крају првог полувремена стајало неугодних 4:8 за госте.

У наставку је на гол уместо немоћног Пјетловића стао млади Ристичевић, који је са неколико сјајних интервенције пробудио успавано гледалиште на Дорћолу, тако да је у четвртом минуту треће деонице разлика преполовљена (6:8).

Ипак, Шпанци су успели да одоле налету наших ватерполиста и у последњи квартал се ушло са минусом од три гола (7:10).

Какав је темпо утакмице био најбоље илуструје податак да је први тајм-аут на сусрету затражио тренер гостију у трећем минуту четврте четвртине. У тим тренуцима је напад Шпанија успорио, што је омогућило нашој репрезентација да приђе на гол заостатка. То је, ипак, било све што су изабраници селектора Дејана Савића учинили на овом сусрету.

Најефикаснији у редовима "делфина" је био Филип Филиповић са пет погодака, док се код гостију истакао Муњариз са три. Очајна реализација играча више је главни разлог пораза. Напад је опет затајио, па Шпанци заслужено иду у полуфинале Светске лиге...

СРБИЈА - ШПАНИЈА 11:13
Базен: "Милан Гале Мушкатировић". Гледалаца: Судије: Мурџај (Мађарска), Александреску (Румунија). Играч више: Србија 8 (3), Шпанија 7 (5). Петерци: Србија 1 (1), Шпанија 0.
СРБИЈА: Пјетловић, Мандић, Дедовић 1, Радовић, Ћук 1, Лазић, Вицо 1, Драшовић, Јакшић, Филиповић 5 (1), Гогов 2, Митровић 1, Ристичевић.
ШПАНИЈА: Лопез, Муњариз 3, Гранадос 1, Санахуја 1, Дел Торо 2, Ларумбе, Делгадо 1, Фернандез 1, Тахуљ 1, Пероне 2, Маларах 1, Кабанас, Лорио.