ВатерполистиСрбије освојили су пето место на Европском шампионату у Будимпешти, пошто су данас у мечу за пласман победили Италију 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1).

Изабраници Дејана Савића сјајно су отворили меч, добили прву четвртину, али су Италијани, актуелни светаски шампиони, узвратили у другој и на полувреме отишли са "плус два".

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Капитен српских ватерполиста о смени генерација, притиску јавности и Токију: Подржите играче који долазе

Ипак, у наставку је "прорадила" одбрана и олимпијски шампион Србија је поготком Душана Мандића у финишу дошла до победе.

У српском тиму, чије је УНИКАзванично осигурање, по два гола постигли су Филип Филиповић и Милан Алексић, а по један Никола Јакшић, Милош Цхук, Сава Ранђеловић и Мандић.

У финалу од 19 сати играју Мађарска - Шпанија, а претходно се у борби за треће место састају Хрватска - Црна Гора.

Базен: „Дунав Арена“ Будимпешта. Гледалаца: 1600. Судије: Цварт (Холандија), Кун (Мађарска). Играч више: Србија 9(4) Италија 11(4). Два играча више:Србија 1 (1). Петерци: Србија 1(1)

СРБИЈА ИТАЛИЈА 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1)

СРБИЈА: Гојко Пијетловић (2 одбране), Мандић 1, Дедовић, Ранђеловић 1, Ћук 1, Вицо, Алексић 2, Јакшић 1, Филиповић 2, Прлаиновић, Стефан Митровић, Бранислав Митровић (6 одбрана).

ИТАЛИЈА: Дел Лунго (5 одбрана), Ди Фулвио 3, Луонго, Фиљоли 2, Фондели, Велото, Рензуто Јодиће, Ехенике, Фигари, Бодегас 1, Аикарди 1, Долче, Никосиа.