Хокејаши Србије стигли су на корак до пласмана у следећи круг квалификација за Олимпијске игре у Пекингу 2022, пошто су другом мечу у Сиску савладали Бугарску 7:0.

Најефикаснији у редовима Србије био је Урош Бјелогрлић са четири гола, Иван Анић уписао је гол и асистенцију, а Павле Подунавац и Лазар Лештарић по два успешна додавања.

Иако су хокејаши Србије у првом делу данашњег меча чак 20 пута покушали да савладају голмана Бугарске Дмитра Димитрова, само је једном пак завршио у мрежи, а прецизан је био само Душан Грковић.

У наставку меча ствари су дошле на своје место. У 23. минуту други гол за Србију постигао је најмлађи репрезентативац Матеја Поповић, а четири минута касније Урош Бјелогрлић је постигао свој први погодак на мечу.

Иван Анић је наставио низ за 4:0, да би до краја меча Бјелогрлић још постигао још три гола.

Хокејаши Србије одлучујући меч играју у недељу против домаћина турнира, селекције Хрватске. Меч је на програму од 17.00.