Женска рукометна репрезентација Србије изгубила је у борби за пето место од Црне Горе на Светском првенству Јапану - 28:26. Пораз који не боли и нема великих последице, с обзиром да су наше девојке извадиле већ визу за квалификациони турнир за Олимпијске игре, али никада није лепо изгубити од комшиница.

Умор је учинио своје, па су последњем мечу подбациле две најбоље Кристина Лишчевић и Драгана Цвијић, али и поред свега ученице Љубомира Обрадовића се уздигнутог чела враћају из далеке Азије, где ће се надамо се сви вратити за нешто више од пола године, када су на програму Олимпијске игре у Токију.

Репрезентација Србије боље је отворила меч против Црне Горе и серијом 6:2 која је окончана голом Сање Радосављевић у 12. минуту. Брз центар Црногорки и ратоборна одбрана донели су им преокрет, па је после 8:8 у 20. минуту виђено и 8:12 шест минута касније. Реаговао је претходно селектор Обрадовић тајм-аутом, дао шансу Трифуновић и Јањушевић у бековској постави, а оне вратиле головима које су Србију приближиле на 12:13 на полувремену.

Головима Стоиљковић и Трифуновић, српски тим дошао је до предности 14:13 у 32. минуту. Гол за гол играло се све до 45. минута (19:19), када Црногорке праве серију 3:0 и долазе до 19:22. Ту разлику тим Пера Јохансона успешно је одржавао. Јелена Трифуновић је са линије седам метара погодила за 23:25 на почетку 56. минута, Јелена Лавко је смањила на 24:25, али је у самој завршници Марта Батиновић са две одбране однела превагу на страну Црногорки.

Најефикаснија у нашој екипи била је Стоиљковићева са шест голова, четири је постигла Трифуновићева, а по три су дале Николићева и Јањушевићева. Црна Гора је имала неколико расположених играчица, по четири гола су дале Раичевићева и Рамусовићева, а по три су постигле Брновићева, Деспотовићева, Мехмедовићева и Радичевићева.

Оно што је најважније да су обе репрезентације и пре овог меча извадиле визу за квалификацициони турнир за ОИ. Србија ће играти на Турниру 2 где ће јој ривалке бити Kина, Мађарска, те трећепласирани тим са овог СП. Црногорке ће на Турниру 3 играти са Румунијом, Северном Kорејом и четвртом екипом света.

СРБИЈА - ЦРНА ГОРА 26:28 (12:13)
Кумамото
Аква Дом
Гледалаца - 4.000
СРБИЈА: Рисовић три одбране , Томашевић девет одбрана , Радосављевић 2, Трифуновић 4 , Штевин, Лавко 2, Николић 3, Јањушевић 3, Којић 1, Поп Лазић 1, Радојевић, Обрадовић, Јововић, Стоиљковић 5, Лишчевић 2, Цвијић 2

ЦРНА ГОРА: Радичевић 3, Јауковић 1, Кликовац 3, Ненезић, Кнежевић, Ујкић 1, Премовић, Булатовић 1, Брновић 2, Батиновић 8 одбрана, Мугоша, Рамусовић 4, Мехмедовић 3, Деспотовић 3, Раичевић 3, Грбић 2