Женска рукометна репрезентација Србије одиграла је нерешено са Данском 26:26 (14:11) на Светском првенству у Јапану.

Изабранице Љубомира Обрадовића освајањем бода остале су у трци за пласман на квалификациони турнир за одлазак на Олимпијске игре у Токију.

Српске рукометашице су треће на табели, а у директном окршају оставиле су Данску без шанси да се пласира на квалификациони олимпијски турнир.

Ако Норвешка победи Немачку, Србија ће играти за пласман од петог до шестог места, а уколико до победе дођу Немице, српске рукометашице играраће за седмо место против Црне Горе или Шведске.

Србија је одлично отворила меч, током првог полувремена имала је и седам голова предности, али су Данкиње почетком другог дела сусрета узвратиле и брзо неутралисале предност.

До краја утакмице вођена је велика борба, а драматична завршница још једном је припала Србији, јер је Данска имала последњи напад за победу, који је завршен шутом у пречку.

Најефикаснија у српском тиму била је Слађана Поп Лазић са шест голова, Кристина Лишчевић и Јована Стојиљковић постигле су по пет, док је Јелена Лавко стала на четири поготка.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ
Одлично је Катарина Томашевић почела меч на голу Србије. Са три одбране у првих седам минута улила је дозу сигурности у тим Србије, који је повео 3:2. Промашени седмерци Јелене Лавко и Кристине Лишчевић, уз искључење Драгане Цвијић, нису много коштали Српкиње, које у 10. минуту, голом Слађане Поп Лазић воде 4:3.

Сјајна је Катарина Томашевић у првој половини првог полувремена. До 14. минута забележила је шест одбрана, а после гола Драгане Цвијић, мрежу Данкиња, у нападу са играчем више, тресу Јована Стојиљковић и Жељка Николић за плус четири - 7:3, 15. минут.

Српкиње су максимално искористиле играчицу више, нису примиле гол, а постигле су три - последњи Слађана Поп Лазић за 8:4. Данкиње постижу гол после осам минута и прекидају серију Србије 5:0, али Кристина Лишчевић постиже гол из седмерца и одржава Србију на плус пет - 9:5, 17. минут.

Пришле су Данкиње на 9:6 у 18. минуту, али је потом поново "спустила рампу" Катарина Томашевић, што су наше рукометашице искористиле да у 22. минуту дођу до, засад највећих, плус шест - 13:7. Данкиње су искористиле играчицу више на терену да ухвате резултатски прикључак у завршници првог полувремена - 13:9, 25. минут.

Пет минута без гола Србије, Данкиње су искористиле да приђу на 13:10, али у 28. минуту важан гол постиже Сања Радосављевић. На полувремену Србија води 14:11.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ
Друго полувреме је почело изгубљеном лоптом Србије и голом Данске уз много среће, после одбрањеног седмерца Катарине Томашевић. Сјајни голман Србије поново даје ветар у леђа саиграчицама, пошто је после промашеног седмерца Трифуновићеве ухватила "живу лопту" и отворила полуконтру коју је голом завршила Кристина Лишћевић.

Јелена Лакво реализује седмерац и одржава Србију на плус три у 35. минуту - 15:12. Данкиње су брзо казниле неколико олако прокоцканих напада Србије и у 40. минуту стигле до изједначења - 16:16.

После реализованог седмерца Јелене Лавко и 16. одбране Катарине Томашевић у досадашњем току меча, српске репрезентативке нису искористиле напад да дођу до плус два. Олкако је друго искључење, због симулирања, зарадила Драгана Цвијић, али Данкиње праве техничку грешку, после које Јована Стојиљковић постиже веома ефектан гол за 20:18 у 45. минуту. Одличан посао су направиле изабранице Љубомира Обрадовића, са играчицом мање нису примиле гол, дале су један и после још једног одбрањеног напада Кристина Лишћевић се изборила за бројчану предност у наредна два минута, али Поп Лазић прави пробијање.

Олако прокоцкана прилика да се оде на плус три, експресно је кажњена, Данска са три брза гола прави преокрет и на уласку у последњих 10 минута води 21:20. Веома важан гол постиже Кристина Лишевић, а потом и асистира за Слађану Поп Лазић - 22:22, 53. минут.

Пет минута пре краја Јелена Лавко постиже гол из седмерца за 24:24 у тренутку када је Србија имала играчицу мање на терену. Тек што се наша селекција комплетирала, Дијана Радојевић је искључена, а Јоргенсен из седмерца постиже 26. гол за Данску, која има гол предности и напад после изгубљене лопте Србије.

Катарина Томашевић ће без сумње бити најзаслужнија уколико Србија обезбеди повољан резултат, пошто је 18. одбраном у досадашњем току меча омогућила саиграчицама прилику за изједначење. Нажалост, нова изгубљена лопта, али Григер узвраћа тако што прави пробијање. У последњих 60 секунди улази се са голом предности Данкиња - 26:25.

Србија ће, после тајм аута Обрадовића, вероватно у последњи напад на мечу, кренути са седам играчица у пољу. Кристина Лишчевић постиже гол 20 секунди пре краја, селектор Данске тражи минут одмора. Српкиње су се одбраниле и сачувале наду у пласман на ОИ.