Научио је Новак Ђоковић лекције из прошлогодишњег пораза у Индијан Велсу. За разлику од тог меча, на данашњем у Дубаију није Филипу Колшрајберу (Немачка) дао превише шанси - 6:3, 6:1 за 59 минута игре.

Ривал у четвртфиналу биће му Карен Хачанов (Русија) који је био бољи од Дениса Новака (Аустрија) са 6:3, 6:4. Биће то њихов четврти сусрет. Српски играч је два пута славио.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Монфис о могућности да победи Ђоковића и Надала: Веће су шансе да добијем на Лотоу

Контролисао је Новак ритам у првом сету и један брејк у шестом гему је био сасвим довољан да дође до предности у сетовима.

А, да нема намеру предуго да се задржава на терену видело се по почетку другог сета, одмах је одузео сервис противнику. Није се ту зауставио, убзо је и други пут направио брејк, па рутински привео меч крају (6:1).