Она је чудо од детета и најбоље освежење тениса. Америчка тенисерка КокоГоф остварила је пласман у осмину финала Аустралија опена када јепобедила тенисерку која брани тутулу у Мелбурну - Јапанку Наоми Осаку са 2:0 (6:3, 6:4). Меч је трајао сат и осам минута.

Почетак првог сета донео је изједначену игру обе тенисерке и нерешен резултат. Гоф је до брејка стигла тек у осмом гему, што је било довољно да поведе с 1:0.

Други сет отворен је по брејком на обе стране, али је Гоф то успела да понови у седмом гему.

У наставку меча била је сигурна на свој сервис, а онда и искористиа прву меч лопту за победу над браниоцем титуле на Аустралијан Опену.

У следећем колу млада Кокоиграће против боље из дуела између Кинескиње Шуај Џанг и Американке Софие Кенин.