Бета

24. 01. 2020. у 08:02

Душан Лајовић фото: AP/Andy Wong

Аргентинац је за два сата и 16 минута савладао Душана Лајовића са 3:0

Српски тенисер Душан Лајовић елиминисан је у трећем колу Отвореног првенства Аустралије, пошто је у ноћи између четвртка и петка поражен од Аргентинца Дијега Шварцмана са 3:0 (6:2, 6:3, 7:6). Меч је трајао два сата и 16 минута.

На старту првог сета оба тенисера била су сигурна на свој сервис, али је Шварцман при резултату 2:2 освојио наредна четири гема и искорисио другу сет лопту за вођство од 1:0.

Четврти гем другог сета донео је нови брејк за Аргентинца, али је Лајовић успео да узврати ри-брејком и смањи заостатак на 3:4.

Ипак, поново је успедила мини серија аргентинског тенисера, који је био бољи у следећа два гема и дошао на сет од победе у овом мечу.

Трећи део игре донео је највећу неизвесност и велику борбу. На старту су виђена четири узастопна брејка на обе стране, те је резултат био изједначен 2:2.

До краја сета оба тенисера пружила сх изједначену игру, те је питање победника решено у тај-брејку.

Имао је Лајовић три сет лопте, али није успео да их искористи, за разлику од Шварцмана, којем је била довољна једна меч лопта да заврши меч у своју корист.

У осмини финала Аргентинац ће играти против бољег из дуела између српског тенисера Новака Ђоковића и Јапанца Јошихита Ношиоке.

Осим Шварцмана, пласман у даљи ток такмичења обезбедио је и мађарски тенисер Мартин Фукович, који је елиминисао Американца Томија Паула са 3:0 (6:1, 6:1, 6:4).

Његов наредни ривал биће бољи из дуела између Швајцарца Роџера Федерера и Аустралијанца Џона Милмана.