Тенисере који су имали заказане мечеве другог кола на Аустралиан опену мучиле су временске неприлике. На топлоту и кишу су се већ навикли, али несносна прашина која је стигла у Мелбурн, у виду пешчане олује, био је нови разлго за ометање и прекидање тениса.

Први меч који је брзо прекинут био је сусрет Летонца Ернеста Гулбиса и Словенца Аљажа Беденеа, при резултату 2:1 у првом сету. Пауза је трајала више од сат времена, а прашину је било немогуће у потпуности очистити.На крају, више стрпљења имао је Гулбис са3:0 (7:5, 6:3, 6:2) и остварио пласман у трећу рунду Гренд слема у Мелбурну. Гулбисов следећи противник биће Француз Гаел Монфис, који је избацио Иву Карловића после тријумфа од 3:1 (4:6, 7:6, 6:4, 7:5). Меч је трајао два сата и 36 минута.

Волонтери оспособљавају терене после кише и пешчане олује (фото: ЕПА)

Руски тенисер Данил Медведев пласирао се у треће коло Аустралиан опена пошто је, упркос прекидима и медицинском тајм-ауту, победио Шпанца Педра Мартинеса са 3:0 (7:5, 6:1, 6:3). Меч је трајао два сата и седам минута.

Шпански тенисер је само у првом сету пружио значајнини отпор, али је уз два брејка Медведев успео да поведе са1:0.

У другом сету Рус је имао знатно лакши посао. Већ је на почетку, уз два нова брејка, повео са5:0, да би његов ривал успео да дође до гема на свој сервис и смањи разлику. Сигуран на свом сервису био је Медведев, који је тако повео с 2:0.

Почетак трећег сета донео је мало неизвесности, али је у петом гему Медведев поново стигао до брејка. Мартинес је сервирао за опстанак у мечу, али је Рус искористио већ прву меч лопту.

У следећем колу Данилов противник биће бољи из дуела Мунар - Попирин.

Немачки тенисер Александар Зверев такође је славио победу противБелоруса Игора Герасимова са3:0 (7:6, 6:4, 7:5). Меч је трајао два сата и 20 минута. У следећем колу Зверев ће играти против бољег из дуела између Шпанца Фернанда Вердаска и Грузијца Николоза Басилашвилија.

Аустријанац Доминик Тим победио је Аустралијанца Алекса Болта са 3:2 (6:2, 5:7, 6:7, 6:1, 6:2). Меч је трајао три сата и 26 минута. Следећи ривал биће му бољи из дуела између Јужноафриканца Кевина Андерсона и Американца Тејлора Фрица.