Сакраменто испустио +19 и изгубио од Оклахоме у гостима

петак, 28. 02. 2020. у 08:20

Богдан Богдановић фото: ЕПА

Добре партије Бјелице и Богдановића нису биле довољне да Кингси славе против Оклахоме 112:108

Кошаркаши Оклахоме победили су прошле ноћи на свом терену екипу Сакрамента са 112:108 и тако уписали пету узастопну победу у НБА лиги.

Сакраменто је на полувремену водио са 61:50, да би током треће четвртине повећавао предност до максималних плус 19 (78:59) пре него што је кренула велика серија Оклахоме. Кингси скоро шест минута нису постигли кош, а Оклахома је серијом 15:0 пришла на 82:81.

Домаћи тим је у последњи минут меча ушао с предношћу 110:106, Кингси су поенима Херисона Барнса пришли на два поена заостатка 9,9 секунди пре краја, а тачку на утакмицу ставио је Крис Пол са линије за слободна бацања.

Данило Галинари је био најефикаснији у победничком тиму са 24 поена, Шеј Гилџрес Александер је додао 20, а Пол 17.

У редовиима Сакрамента најбољи је био Барнс са 21 поеном. Немања Бјелица је убацио 18 поена, уз девет скокова и две асистенције, док је Богдан Богдановић додао 11 поена и по четири скока и асистенције.